تاریخ انتشار: ۲۹ آبا ۱۳۹۴

به گزارش “گذارخبر”  و به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، در حمله هوایی جنگنده های عربستانی تا کنون ۶ شهر تاریخی، ۶ قلعه باستانی، سه موزه، دو مسجد، چهار قصر و چهار دیوار و حصار باستانی تخریب شده است. این نهاد در ادامه گزارش خود افزود، شهر های مارب، عدن، ضالع، صعده، تعز، الحدیده، […]

به گزارش “گذارخبر”  و به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، در حمله هوایی جنگنده های عربستانی تا کنون ۶ شهر تاریخی، ۶ قلعه باستانی، سه موزه، دو مسجد، چهار قصر و چهار دیوار و حصار باستانی تخریب شده است.

این نهاد در ادامه گزارش خود افزود، شهر های مارب، عدن، ضالع، صعده، تعز، الحدیده، شبوه و حجه از اهدافی بودند که این آثار و بناهای تاریخی در آن وجود داشته است.
این گزارش همچنین می افزاید درصد تخریب این آثار و بناها از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد است.

در هفته های گذشته جنگنده های عربستان با بمباران کاخ تاریخی شهر تعز، بخش های زیادی از آن را ویران کردند .

از جمله آثار باستانی ویران شده در یمن بر اثر حملات هوایی عربستان خانه های شهر قدیمی صنعا، شهر باستانی براقش، سد سبئیین در مارب، دار الحجر مشهور در همدان صنعا، منطقه باستانی مشهور شهر اب، موزه منطقه ای ذمار، قلعه قاهره در تعز، قلعه تاریخی باجل وقلعه باستانی صیره در عدن، قلعه القشله در صنعا ودهها اثر باستانی، قلعه، مسجد، مدرسه وموزه باستانی به علاوه خانه های مسکونی وزیر ساخت شهر تعز است که بر اثر آن هزاران تن کشته ویا زخمی شدند.

عربستان و ۹ کشور عربی دیگر به جز عمان با حمایت آمریکا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز کرده اند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند.
در اثر این حملات تاکنون حدود هزاران تن از جمله زنان و کودکان کشته یا مجروح شده اند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس