تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان مالک بیت الله الحرام نیست و این حق شرعی همه مسلمانان جهان است که حج را برگزار کنند. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران سعید اوحدی با اشاره به اینکه ۹۵درصد شهدای منا اهل سنت هستند، گفت: با توجه به اینکه تمام کشورهای اسلامی […]

[ad_1]

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان مالک بیت الله الحرام نیست و این حق شرعی همه مسلمانان جهان است که حج را برگزار کنند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران سعید اوحدی با اشاره به اینکه ۹۵درصد شهدای منا اهل سنت هستند، گفت: با توجه به اینکه تمام کشورهای اسلامی برگزار کننده مراسم حج هستند،باید چاره اندیشی داشته باشند چرا که عربستان به هیچ وجه متولی بیت الله الحرام و مالک مسجد النبی نیست و این حق شرعی مسلمانان جهان است که به عنوان مهمان خدا در خانه خدا حضور یابند.

او در ادامه افزود: بیش از ۷ هزار زائر از ۳۹ کشور جهان در فاجعه منا به شهادت رسیدند و این نکته قابل تأمل است که چرا تا کنون هیچ کدام از سازمان های حقوق بشر قدمی برنداشته اند و اگر عربستان ریگی در کفش ندارد چرا از تشکیل کمیته حقیقت یاب خودداری می کند.

سخنگوی ستاد بزرگداشت شهدای منا دیدار خانواده های شهدای منا با رهبر انقلاب‬ را نقطه اوج برنامه های ستاد بزرگداشت شهدای منا عنوان کرد و گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، پیگیری ها برای احقاق حقوق شهدا در داخل و خارج از کشور باید به طور جدی ادامه یابد ضمن اینکه در جهان اسلام، برگزاری حج باید با همفکری کشورهای اسلامی برگزار شود.

رئیس حج و زیارت”>سازمان حج و زیارت با اشاره به دیگر برنامه های این ستاد گفت: با توجه به اینکه استان گیلان ۳۵شهید در حادثه منا دارد، فردا یادواره ای به همین منظور در شهر رشت برگزار می شود.

او گفت: همچنین روز یکشنبه مراسم باشکوه دعای عرفه در تمام مصلی های کشور برگزار می شود و نیز در تهران در مصلی امام خمینی (ره) با حضور خانواده های شهدا و با سخنرانی حجت الاسلام قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار خواهد شد.

اوحدی گفت: مراسم دعای عرفه در مصلی تهران از ساعت ۱۵ بعدازظهر آغاز می شود و درهای مصلی از ساعت ۱۴ به روی شهروندان باز است ضمن اینکه در کنار مراسم عرفه مردم فریاد استکبار و انزجار از آل سعود سر خواهند داد.

رئیس حج و زیارت”>سازمان حج و زیارت گفت: استان گلستان در فاجعه منا ۴۹ شهید دارد که از این تعداد ۴۸تن اهل سنت هستند، از این رو یادوآره ای را روز دوشنبه در گنبد کاووس برگزار و نماز بزرگ عید قربان را برپا خواهیم کرد.

۱۰۵۱۰۵

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس