تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت خارجه عربستان سعودی قانون تازه در آمریکا موسوم به «جاستا» را که به بازماندگان قربانیان حملات یازده سپتامبر اجازه می‌دهد علیه این کشور پادشاهی اقامه دعوا کنند، محکوم کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کنگره آمریکا اخیرا در مصوبه‌ای حق شکایت بازماندگان قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ از دولت […]

[ad_1]

وزارت خارجه عربستان سعودی قانون تازه در آمریکا موسوم به «جاستا» را که به بازماندگان قربانیان حملات یازده سپتامبر اجازه می‌دهد علیه این کشور پادشاهی اقامه دعوا کنند، محکوم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کنگره آمریکا اخیرا در مصوبه‌ای حق شکایت بازماندگان قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ از دولت عربستان سعودی را به رسمیت شناخت. «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا، هفته گذشته این مصوبه را وتو کرد، اما روز چهارشنبه ابتدا سنای آمریکا با رای قاطع ۹۷ رای در مقابل یک رای مخالف وتوی رئیس‌جمهوری را باطل کرد. ساعاتی پس از سنا، مجلس نمایندگان نیز با اکثریت قاطع وتوی اوباما را بی‌اثر کرد.


طبق این قانون در صورتی که ثابت شود دولت عربستان در حملات ۱۱ سپتامبر نقش داشته است، بازماندگان قربانیان می توانند از ریاض در دادگاه‌های آمریکا شکایت کنند.


در همین راستا، یک منبع وزارت امور خارجه عربستان روز پنجشنبه از کنگره آمریکا خواسته است «اقدامات لازم برای مقابله با پیامدهای فاجعه بار و خطرناک» این قانون انجام دهد.


این سخنگوی وزارت خارجه عربستان که نامش منتشر نشده است، در گفت وگو با خبرگزاری رسمی این کشور تاکید کرد: این قانون بسیار «نگران کننده است.»


این سخنگوی تصریح کرد: این قانون «باعث تضعیف مصونیت دولت خواهد شد» و پیامدهای منفی برای تمامی کشورها از جمله آمریکا خواهد داشت.


این مقام عربستان سعودی ابراز امیدواری کرده است که عقلانیت در آمریکا حاکم شود.


رئیس‌جمهوری آمریکا نیز پیشتر در خصوص پیامدهای منفی این مصوبه هشدار داده بود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس