تاریخ انتشار: ۱۸ آبا ۱۳۹۴

یک مقام روس می‌گوید عربستان سعودی به دنبال خرید سامانه موشکی اس‌۴۰۰ از روسیه است اما تا به حال تنها چین قرارداد تحویل این موشک‌ها را امضا کرده است.

عربستان به دنبال اس‌400 روسیه است + عکس

به گزارش وب سایت شبکه خبری پرس تی وی، سرگی چمیزوف، مدیر کل شرکت دولتی روس‌تک روز دوشنبه در نمایشگاه بین‌المللی هوافضای ۲۰۱۵ دُبی گفت کشورهای زیادی از جمله عربستان سعودی به دنبال سامانۀ دفاع موشکی اس‌۴۰۰ روسیه هستند اما «هیچ کشوری به جز چین این قرارداد را امضا نکرده است».

سامانۀ پدافند هوایی اس‌۴۰۰ نسل جدید سامانه‌ اس‌۳۰۰ است که پیشتر با نام اس۳۰۰‌پی‌ام‌یو۳ شناخته می‌شد.

این سامانه ۱۰۰ هدف را هم‌زمان تشخیص و در عین حال هم‌زمان با ۱۲ هدف از محدودۀ ۴۰۰ کیلومتری تا شعاع ۶۰ کیلومتری درگیر می‌شود.

آناتولی ایسایکین، رئیس شرکت دولتی «روس آبارون اکسپورت» فروردین امسال اعلام کرد مسکو قرارداد فروش سامانه اس‌۴۰۰ را با چین امضا کرده است که به گفتۀ او شامل چندین مجموعه «تسلیحات پدافند موشکی اس‌۴۰۰» است.

وی گفته بود بسیاری از کشورها خواهان خرید اس‌۴۰۰ هستند اما اولویت صنایع دفاعی روسیه و شرکت «آلماز-آنتئی» به عنوان سازندۀ این سامانه، تامین نیازهای تسلیحاتی وزارت دفاع روسیه است. ایسایکین گفت: «حتی اگر شرکت تسلیحاتی آلماز-آنتئی توان تولیدی خود را افزایش دهد، نمی‌تواند هم‌زمان تسلیحات اس‌۴۰۰ را به چند کشور تحویل دهد.»

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس