تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر تربیت عراق به ضرورت تحول در نظام آموزش و پرورش این کشور اشاره کرد و گفت: نیازمند ساخت ۲۰ هزار مدرسه جدید در عراق هستیم. به گزارش ایسنا، محمداقبال عمرالصیدلی، وزیر تربیت عراق در دیدار با فانی وزیر آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه امید است در این سفر به راهکارها و […]

[ad_1]

وزیر تربیت عراق به ضرورت تحول در نظام آموزش و پرورش این کشور اشاره کرد و گفت: نیازمند ساخت ۲۰ هزار مدرسه جدید در عراق هستیم.

به گزارش ایسنا، محمداقبال عمرالصیدلی، وزیر تربیت عراق در دیدار با فانی وزیر آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه امید است در این سفر به راهکارها و روش‌های نوین در همکاری و نزدیک شدن دو وزارتخانه در چارچوب‌های آموزش و پرورش برسیم و تجربیات خوبی را با یکدیگر تبادل کنیم اظهار کرد: تشابهات زیادی در نوع زندگی شهروندان دو کشور وجود دارد و آموزش و پرورش ایران در حوزه ساخت و ساز مدارس و تالیف کتب درسی از تجربیات خوبی برخوردار است.

وی افزود: در آموزش و پرورش عراق مشکلاتی وجود دارد و از کمبود مدرسه رنج می‌بریم. آخرین مرتبه‌ای که دولت عراق اقدام به نوسازی مدارس کرد به سال ۶۸ بر می‌گردد و پس از آن سرمایه گذاری جدی و جدیدی در این خصوص انجام نشده است. به علت جنگ ها در کشور عراق رشد مستمری در زاد و ولدها داشتیم و مدارس تکافوی نیاز دانش آموزان را نمی‌داد. باید از تجربیات شما در بهره برداری از سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی استفاده کنیم.

وزیر تربیت عراق با بیان اینکه ۹ میلیون دانش آموز عراقی در ۲۳ هزار مدرسه مشغول تحصیل هستند گفت: برای آنکه مدارس خود را تک نوبته کنیم نیاز به ساخت ۲۰ هزار مدرسه جدید داریم. در این میان سه راهبرد و استراتژی وجود دارد، نخست ساخت مدارس غیر انتفاعی و تشویق بخش خصوصی به ساخت و ساز مدارس است که اخیرا فعال شده و راهبرد دوم تاکید بر آموزش معلمان برای بالا بردن سطح علمی مدارس است. تراکم بالا در کلاس‌های درسی موجب ضعف بنیه علمی دانش آموزان شده است.

عمرالصیدلی افزود: بازنگری در نظام آموزش و پرورش عراق نیز سومین راهبرد ماست به دنبال تحول بخشی به نظام آموزش و پرورش خود هستیم که ۴۰ سال است تغییر نکرده است، قطعا این تحول چالش‌هایی به دنبال دارد و هم اکنون نیز طوفان‌های شدیدی در عراق به دنبال داشته است اما ایمان داریم که باید نظام آموزش و پرورش عراق را دچار تحول کنیم. علاوه بر این به دنبال تحول در تالیف کتب درسی و آموزش نیروی انسانی هستیم. مبارزه با بی سوادی نیز یکی از سیاست‌های ماست و مشکلات بسیاری در این خصوص داریم که آماده همکاری با ایران در این خصوص نیز هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس