تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1]  وزارت خارجه عراق تغییر سفیر عربستان سعودی در این کشور را خواستار شده است. به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «احمد جمال» سخنگوی وزارت خارجه عراق، امروز- یکشنبه- با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «وزارت خارجه عراق از همتای سعودی خود تغییر ثامر السبهان، سفیر عربستان در بغداد را خواستار شده است.» پیش […]

[ad_1]

 وزارت خارجه عراق تغییر سفیر عربستان سعودی در این کشور را خواستار شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «احمد جمال» سخنگوی وزارت خارجه عراق، امروز- یکشنبه- با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «وزارت خارجه عراق از همتای سعودی خود تغییر ثامر السبهان، سفیر عربستان در بغداد را خواستار شده است.»

پیش از این، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق در گفت‌وگویی مطبوعاتی، «تحرکات سفیر سعودی در بغداد را مداخله در امور داخلی عراق» توصیف کرده بود.

وزارت خارجه عراق، روز جمعه گذشته نیز ثامر السبهان، سفیر سعودی در بغداد را احضار کرده و تأکید کرد که اجازه نمی‌دهد هیچ سفیری از ماموریت خود برای تشدید «گفتمان طایفه‌ای» سوء‌استفاده کند.

در حالی‌که همه احزاب و تشکل‌های سیاسی عراق، اظهارات مداخله‌گرایانه السبهان را محکوم می‌کنند و تغییر وی را خواستار هستند ولی ائتلاف «متحدون» (سنی‌ها) با این تغییر مخالف است و تاکید می‌کند باید به السبهان فرصت بیشتری برای ایفای ماموریتش در عراق داد.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس