تاریخ انتشار: ۲۵ ارد ۱۳۹۴

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با اعلام اینکه دور بعدی گفتگوها هفته آینده در وین برگزار می شود ،گفت: در سه روز گذشته ما بحث های فشرده ای در خصوص متن توافق با طرف مقابل داشتیم و روی جزییات و متون مختلف و کم کردن اختلافات و تفاوتها کار بسیار زیادی کردیم. […]

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با اعلام اینکه دور بعدی گفتگوها هفته آینده در وین برگزار می شود ،گفت: در سه روز گذشته ما بحث های فشرده ای در خصوص متن توافق با طرف مقابل داشتیم و روی جزییات و متون مختلف و کم کردن اختلافات و تفاوتها کار بسیار زیادی کردیم.

عراقچی

به گزارش گذارنیوز سیدعباس عراقچی معاون وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آخرین روز کاری مذاکرات هسته ای وین گفت : از دیشب معاونان وزیران امورخارجه دیگر کشورها وارد شدند و بعضی از ملاقات های دو جانبه را دیشب و صبح امروز (جمعه) برگزار کردیم.
عراقچی گفت : امروز یک جلسه جمع بندی با کشورهای ۵+۱ خواهیم داشت که هدف آن ، مروری بر مذاکرات در نیویورک و ادامه اش مذاکرات چهار روزه در اینجا بود.
این عضو ارشد مذاکره کننده هسته ای ایران گفت : به هر حال ببینیم کجا هستیم و چه مقدار از تفاوتها کم شده و چه مقدار هنوز مانده است و در خصوص آن میزان از تفاوت هایی که وجود دارد ، بعضا ممکن است لازم باشد بحث های محتوایی صورت بگیرد.
وی گفت :به هرحال مروری خواهیم داشت تا به نقطه ای که برسیم که از هفته آینده وقتی که مذاکرات شروع می شود ، یک نقطه کاملا مشخص و جمع بندی شده باشد.
عراقچی درباره ادامه مذاکرات در هفته آینده گفت: تاریخ دقیقِ روزهای مذاکراتِ هفته بعد در حال تنظیم است اما احتمالا در همین وین مذاکرات را ادامه خواهیم داد و ما باید حداقل دو هفته دیگر در سطح معاونان کار کنیم تا به نقطه ای برسیم که اگر لازم باشد وزیران مجددا ورود پیدا کنند.
وی گفت:حتما یک سری از مسائل اختلافی باقی خواهد ماند که تصمیم گیری در خصوص انها به تصمیم گیری در سطح سیاسی احتیاج خواهد داشت.
عراقچی گفت : سعی می کنیم هرچه قدر که می شود تفاوت ها را کمتر بکنیم تا به جایی برسد که فقط آن مواردی که احتیاج به تصمیم گیری سیاسی نیاز دارد ، وزیران وارد صحنه شوند.
وی افزود : اگر به همین تربیت کار بکنیم ،فکر می کنم حدود دو هفته دیگر ، به آن نقطه برسیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس