تاریخ انتشار: ۲۴ اسف ۱۳۹۳

ما به توافق به عنوان یک بسته نگاه می‌کنیم که باید در داخل این بسته همه چیزی با جزئیات آن توافق شود. عضو ارشد هیات مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: هر توافقی که میان ایران و ۱+۵ حاصل شود، باید مورد تایید شورای امنیت قرار گیرد. به گزارش گذارنیوز  «عباس عراقچی» در مصاحبه با […]

ما به توافق به عنوان یک بسته نگاه می‌کنیم که باید در داخل این بسته همه چیزی با جزئیات آن توافق شود.

عباس عراقچی

عضو ارشد هیات مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: هر توافقی که میان ایران و ۱+۵ حاصل شود، باید مورد تایید شورای امنیت قرار گیرد.

به گزارش گذارنیوز  «عباس عراقچی» در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما در لوزان افزود: وقتی این توافق به تایید شورای امنیت رسید، از نظر حقوق بین الملل یک الزام برای همه دولت ها محسوب می شود که لازم الاجراست.

عضو ارشد تیم هسته ای ایران با بیان اینکه در صورت رسیدن به توافق، این توافق چند جانبه خواهد بود، گفت: دور جدید مذاکرات از امروز رسما آغاز می شود و ما موفق شدیم در دو دور گذشته به پیشرفت های نسبتا محدودی برسیم، امیدواریم که این دور هم این پیشرفتها ادامه یابد.

وی به دیدار دوجانبه ایران و آمریکا و دیدارهای روز دوشنبه ظریف با طرف های اروپایی در بروکسل نیز اشاره کرد و اظهار داشت: از روز سه شنبه در لوزان در سطوح مختلف دوجانبه و چند جانبه مذاکرات پیگیری خواهد شد.

عراقچی تصریح کرد: تلاش می کنیم بتوانیم در این مدت فاصله ها را در بخش اختلافات کم کنیم.

وی در پاسخ به برداشته شدن تحریم ها بیان کرد: تحریم ها یکی از موضوعات جدی مذاکرات است و ما همواره تاکید کرده ایم در هیچ موردی توافق صورت نمی گیرد مگر اینکه در همه موضوعات به توافق برسیم.

معاون وزیر امور خارجه در پایان افزود: ما به توافق به عنوان یک بسته نگاه می کنیم که باید در داخل این بسته همه چیزی با جزئیات آن توافق شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس