تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] دانشگاه جورج تاون آمریکا در قرن ۱۹ میلادی با فروش تعدادی از بردگان، بدهی های خود را تسویه کرد. دانشگاه جورج تاون آمریکا به دلیل برده داری عذرخواهی کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، رئیس دانشگاه جورج تاون واشنگتن به دلیل “گذشته مرتبط با تجارت برده” این دانشگاه عذرخواهی کرد. رئیس […]

[ad_1]

دانشگاه جورج تاون آمریکا در قرن ۱۹ میلادی با فروش تعدادی از بردگان، بدهی های خود را تسویه کرد.

دانشگاه جورج تاون آمریکا به دلیل برده داری عذرخواهی کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری ها، رئیس دانشگاه جورج تاون واشنگتن به دلیل “گذشته مرتبط با تجارت برده” این دانشگاه عذرخواهی کرد.

رئیس دانشگاه جورج تاون آمریکا گفت که به بازماندگان برده هایی که فروش آنها باعث تسویه بدهی های دانشگاه شد در پذیرش دانشگاه، اولویت خواهد داد.

جان دیگویا رئیس دانشگاه جورج تاون در نشستی با حضور تعدادی از بازماندگان برده های فروخته شده توسط دانشگاه در قرن ۱۹ با اعلام این مطلب گفت: دانشگاه همچنین برنامه مذهبی را درخواست عفو و بخشودگی به دلیل مشارکت در برده داری به ویژه فروش ۲۷۲ کودک و زن و مرد برگزار خواهد کرد.

دانشگاه جورج تاون آمریکا در قرن ۱۹ میلادی با فروش تعدادی از بردگان، بدهی های خود را تسویه کرد.

دانشگاه جورج تاون گفته است برای جبران برده داری، مرکزی برای بررسی و تدریس تاریخ برده داری تاسیس خواهد کرد. 

این دانشگاه همچنین اسامی دو ساختمان دانشگاه را تغییر خواهد داد. این دو ساختمان به نام رؤسای سابق دانشگاه نام گذاری شده بودند. این دو رئیس در کارنامه خود نظارت بر فروش ۲۷۲ برده را در سال ۱۸۳۸ داشتند به همین دلیل نام آنها از این دو ساختمان، حذف خواهد شد.

این برده ها که توسط دانشگاه فروخته شدند در زمین های کشاورزی وابسته به کلیسا کار می کردند. این دانشگاه توسط کلیسا اداره می شد.

اقدامات برنامه ریزی شده از سوی دانشگاه جورج تاون برای جبران برده داری در مقایسه با دیگر دانشگاه ها بیشتر است.

تاکنون دانشگاه های بسیاری در آمریکا به دلیل ارتباط با برده داری عذرخواهی و اقداماتی را در راستای جبران آن انجام داده اند که می توان به دانشگاه های هاروارد، براون، برینستون و کارولینرهای شمالی اشاره کرد.

 دانشگاه جورج تاون دانشگاه خصوصی است که در شهر واشنگتن دی سی (پایتخت ایالات متحده آمریکا) قرار دارد. مادلین آلبرایت (وزیر خارجه سابق آمریکا) و بیل کلینتون (رئیس جمهور سابق آمریکا) از اساتید سابق این دانشگاه هستند. دانشگاه درسال ۱۷۸۹ توسط یک روحانی مسیحی به نام “جان کارول” است.

عذرخواهی دانشگاه آمریکایی برای برده داری

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس