تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۴
صفار هرندی:

فهم نادرست برخی از عناصر داخلی سبب وارد آوردن خسارات زیادی به مملکت ما شد به طوری که امروز برخی می گویند حالا ما که بر سر مسائل هسته ای توانسته ایم به تفاهماتی برسیم بقیه مسائل خود را از همین راه حل می کنیم؛

مشاور فرهنگی فرمانده سپاه با بیان اینکه «کسانی شعارهایی شبیه مخالفان از خود ابراز می کنند و از طرفی نیز مدعی به تعلق به نظام اسلامی هستند»  گفت: اینان در سوابق شان وابستگی به حرکت عظیم انقلابی وجود دارد و جزو موثرترین تدارکات جریانات انقلابی بودند؛ بنابراین سخت است که بگوییم اینان تعلق به انقلاب ندارند؛ اما تردیدی هم نیست که شعارهای امروز آنان متفاوت از شعارهای گذشته شان است.

به گزارش گذارنیوز  صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش آموزشی، تربیتی «شهید چمران» در مرکز آموزشی امام رضا(ع) به تحلیل و بررسی وضعیت آمریکا در بین کشورهای جهان و منطقه خاورمیانه پرداخت.

وی با بیان این که کسانی هستند که آمریکا را بزرگ ترین قدرت اقتصادی می دانند، افزود: تولید ناخالص ایالات متحده رقمی نزدیک به ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار است که در نگاه  اول این گونه برداشت می شود که آمریکا دارای قدرت اقتصادی است ولی واقع امر این است که میزان بدهی او ۱۸ هزار میلیارد دلار است و بسیاری از کشورها به این نتیجه رسیده اند که دیگر نمی توانند در آمریکا سرمایه گذاری کنند.

صفار هرندی ادامه داد: از طرفی هیچ کس تردیدی ندارد که ایالات متحده به لحاظ قدرت نظامی در رأس همه کشورهای جهان است؛ ولی در کنار آن این ضعف قابل مشاهده است که چنین قدرتی نتوانست کشور کوچکی مانند سوریه را ساقط کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اقتدار نظامی ایران در برابر قدرت نظامی آمریکا بیان داشت: ایران توانست توسط قایق های تندرو در برابر ناوگان ۳۰۰ متری آمریکا مانور دهد و از طرفی هم یک نیروی حرفه ای مانند حماس توانایی این را پیدا کرد که معادلات قطعی نظامی ابر قدرت ها را بر هم بریزد و سرنوشت خاورمیانه که قرار بود به نام آمریکا به حیات خود ادامه دهد را به ضد آن بدل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات داخلی در ایران گفت: در حال حاضر ما شاهد صف آرایی چند لایه برابر جریان اصیل انقلاب هستیم، بخشی از کسانی که در برابر آرمان های انقلاب موضع گیری می کنند لزوما وابسته به جریان ضد انقلاب و یا مخالف نظام نیستند.

به گزارش پارسینه ، صفار هرندی گفت: در میان برخی سیاسیون ما این برآورد پیدا شده مبتنی براین که دنیایی که ما با آن طرف هستیم نسبت به گذشته بسیار تفاوت دارد و هم اکنون دنیا به سمتی می رود که هر گونه حرکت مستقیمی را که وابسته به جریان عظیم جهانی نباشد لگد کوب می شود و از مشخصه های دیگر این دنیا این است که به سمت عرفی شدن پیش می رود و این افراد معتقدند این دنیا را یک کدخدا اداره می کند و برای رسیدن به آرامش باید دم کد خدا را ببینیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: فهم نادرست برخی از عناصر داخلی سبب وارد آوردن خسارات زیادی به مملکت ما شد به طوری که امروز برخی می گویند حالا ما که بر سر مسائل هسته ای توانسته ایم به تفاهماتی برسیم بقیه مسائل خود را از همین راه حل می کنیم؛ ولی ما در جواب آنان می گوییم کشورهایی که زیر بار حرف های آمریکا رفته اند را امروز عاقبت شان را ببینید به کجا کشیده شده اند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس