تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بانوان گفت: شاخص عدالت جنسیتی به عنوان شاخصی مهم در اعطای پروانه اپراتوری و اینترنت و…و پایش‌های دوره‌ای شرکت‌های فعال در حوزه ICT لحاظ می‌شود. سودابه رادفر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌ای که به امضای علی‌اصغر عمیدیان- معاون وزیر و رئیس سازمان […]

[ad_1]

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بانوان گفت: شاخص عدالت جنسیتی به عنوان شاخصی مهم در اعطای پروانه اپراتوری و اینترنت و…و پایش‌های دوره‌ای شرکت‌های فعال در حوزه ICT لحاظ می‌شود.

سودابه رادفر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌ای که به امضای علی‌اصغر عمیدیان- معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی-  رسید، شاخص عدالت جنسیتی در اعطای پروانه اپراتوری و اینترنت و…و پایش‌های دوره‌ای شرکت‌های فعال در حوزه ICT لحاظ می‌شود. عدالت جنسیتی به معنای فعالیت ۳۰ درصد از شاغلان زن در کلیه سطوح یعنی به عنوان عضو هیات مدیره، مدیر کل و معاون است. هر شرکتی که از این شاخص برخوردار باشد امتیاز شاخص عدالت جنسیتی را دریافت می‌کند. قرار شده است این مصوبه به تمام اپراتورها و شرکت‌های اینترنتی ابلاغ شود.

وی در ادامه گفت: با این مصوبه امیدواریم شاخص عدالت جنسیتی در خارج از حوزه دولتی اجرا شود و تعداد زنان افزایش یابد چرا که در وزارت ارتباطات و ۱۴ شرکت زیرمجموعه مانند پست بانک و زیرساخت این کار را به تناوب انجام می‌دهیم.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بانوان افزود: با این کار قصد داریم موجب ارتقای سازمانی زنان  و افزایش توانمندی سازمانی آنها شویم؛ به‌گونه‌ای که در موقعیت‌های تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار بگیرند و امیدواریم که این هدف در کلیه سطوح محقق شود البته ۳۰ درصد از کارکنان بسیاری از شرکت‌های ICT  را زنان تشکیل  می‌دهند ولی شاخص عدالت جنسیتی مربوط به حضور زنان در کلیه سطوح می‌شود و فقط در حد کارشناس یا کارمند مدنظر نیست.

رادفر درپایان درباره دوره‌های آموزش خانواده و فضای مجازی گفت: تا کنون این دوره‌ها در شش استان مانند فارس، یزد، البرز، کردستان برگزار شده است و در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری آن‌ها در سایر استان‌ها هستیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس