تاریخ انتشار: ۲۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان با انتقاد از عملکرد دولت کابل گفت که محمد اشرف‌غنی لیاقت ریاست‌جمهوری این کشور را ندارد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «عبدالله عبدالله» رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان اعلام کرد: مردم افغانستان از وضعیت موجود در این کشور ناراضی هستند. وی گفت: قصد دارد شنبه هفته آینده […]

[ad_1]

«محمد اشرف‌غنی» لیاقت ریاست‌جمهوری افغانستان را نداردحذف متحد اصلی ریاست اجرایی افغانستان/ «اشرف‌غنی» سرپرست ولایت بلخ را برکنار کردتأکید مجدد استرالیا بر ادامه حضور نظامی در افغانستانسود برخی از مقامات دولتی از ادامه جنگ در جنوب افغانستانحمله آمریکا و ۱۷۳ هزار کشته در افغانستان و پاکستان/تلفات غیرمستقیم جنگ مشخص نیست<a> خروج نیروهای آمریکایی تنها راه صلح افغانستان/ دولت کابل مشروعیت ندارد </a>

رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان با انتقاد از عملکرد دولت کابل گفت که محمد اشرف‌غنی لیاقت ریاست‌جمهوری این کشور را ندارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «عبدالله عبدالله» رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان اعلام کرد: مردم افغانستان از وضعیت موجود در این کشور ناراضی هستند.

وی گفت: قصد دارد شنبه هفته آینده با محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان در مورد نارضایتی مردم صحبت کند و امیدوار است در گفت‌وگوهایش با رئیس‌جمهور افغانستان “عقل سلیم حاکم باشد”.

عبدالله افزود: توافقنامه تشکیل حکومت وحدت ملی افغانستان اگر به مفهوم رد دستورات رئیس‌جمهور این کشور نیست، اما به معنای رفتارهای خودسرانه هم نیست.

رئیس‌اجرایی افغانستان خاطرنشان کرد: از سه ماه گذشته تاکنون فرصتی محمد اشرف‌غنی فرصتی را برای ملاقات رودرور جهت بیان مشکلات فراهم نکرده است.

وی با انتقاد خطاب به اشرف‌غنی اذعان داشت: وقت رئیس‌جمهور افغانستان در چه اموری سری می‌شود، اگر وی حوصله و فرصتی برای بحث در مورد مشکلات ندارد پس لیاقت ریاست‌جمهوری را هم ندارد.

عبدالله عبدالله در ادامه تصریح کرد: در تعاملات با ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان جا خالی نخواهد کرد.

این اظهارات د رحالی از سوی عبدالله عبدالله رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی مطرح می‌شود که در گذشته نیز وی انتقاداتی را در مورد رئیس‌جمهور افغانستان بیان کرده بود.

از مواردی که عبدالله و اشرف‌غنی در مورد آن با مشکلاتی مواجه شده‌اند و دو طرف مواضع مشخصی را از خود بروز داده‌اند روند مذاکرات صلح دولت افغانستان، شناسنامه‌های الکترونیک و چگونگی ایجاد اصلاحات در نظام انتخاباتی این کشور است.

۳۰۰۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس