تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۴

وزیر کشور عراق امروز (یکشنبه) از بازداشت افرادی که در انفجار دیالی در روز جمعه دست داشتند، خبر داد. به گزارش گذارنیوز به نقل از سایت شبکه سومریه‌نیوز عراق، “محمد سالم الغبان”،‌ وزیر کشور عراق اعلام کرد، افرادی که در انفجار بازاری در بنی سعد در دیالی دست داشتند، بازداشت شدند. منابع عراقی نیز تصریح […]

وزیر کشور عراق امروز (یکشنبه) از بازداشت افرادی که در انفجار دیالی در روز جمعه دست داشتند، خبر داد.

محمد سالم الغبان

به گزارش گذارنیوز به نقل از سایت شبکه سومریه‌نیوز عراق، “محمد سالم الغبان”،‌ وزیر کشور عراق اعلام کرد، افرادی که در انفجار بازاری در بنی سعد در دیالی دست داشتند، بازداشت شدند.

منابع عراقی نیز تصریح کردند از این متهمان بازجویی به عمل خواهد آمد و پرونده آنها به دستگاه قضا ارجاع داده خواهد شد تا شدیدترین مجازات قانونی بر آنها اعمال شود.

تعدادی از افسران و افراد منصوب به نیروهای امنیتی در پی این انفجار بازداشت شدند. در حمله‌ای که در بازاری در دیالی صورت گرفت، حدود ۱۳۰ تن کشته شده و ده‌ها تن زخمی شدند و این حمله بدترین حمله صورت گرفته از نوع خود در سال‌جاری میلادی بوده است.

پیشتر گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت و اعلام کرد که یکی از اعضایش در این انفجار از خودروی بمب‌گذاری شده که حاوی سه تن مواد منفجر بود استفاده کرد و آن را در میان شیعیان منفجر کرد.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس