تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴

عارف با اشاره به تهمت ها و انگ هایی که برخی اصولگرایان به اصلاح طلبان می زنند گفت:مبنای ما قانون است لذا اینگونه اظهار نظرها برای ما اهمیتی ندارد.انگ زدن کار رقیب است و آنها بدانند که این اظهار نظرها دقیقا نتیجه عکس خواهد داد.

به گزارش “گذارخبر” دکتر محمدرضا عارف در دیدار اعضای شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین، این حماسه را نشان دهنده وحدت و همبستگی میان مسلمانان و پویایی شیعه دانست و گفت: مشارکت بیش از ۲۷ میلیون زائر از بیش از ۶۰ کشور جهان در راهپیمایی اربعین و حضور  این جمعیت در کشور عراق که با چالشهای مختلف امنیتی رو به رو است نشان از وفاق مثال زدنی مسلمان در پاسداشت شعائر دینی و عظمت قیام امام حسین(ع) است  و این همبستگی می تواند در سطوح مختلف تکرار شود.
وی با قدردانی از زحمات تمامی نهادهای درگیر در حفظ امنیت زائرین، از مقامات کشور عراق به جهت همکاری با مسئولان ایرانی در برقراری امنیت و حفظ جان زائرین تشکر کرد و گفت:ملت‌های اسلامی دریافته‌اند که با داشتن امید و آرمان و بدون تکیه بر بیگانگان در کنار یکدیگر می‌توانند دست به خلق حماسه‌های بزرگی بزنند و دنباله رو سالار شهیدان حضرت  سید الشهدا(ع) باشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن روز دانشجو اشاره و با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو بویژه شهدای ۱۶ آذر ۱۳۳۲ ،آرمان‌گرایی، عدالتخواهی، حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، اخلاق‌ورزی و خرد‌ورزی را  از مطالبات دانشجویان دانست و گفت:  در دهه سوم انقلاب با  رکود نسبی فعالیت های دانشجویی به دلیل غلبه نگاه امنیتی بر فضای دانشگاه رو به رو بودیم . فضای دانشگاه در آن سالها در اختیار گروه خاص قرار داشت و یک نگاه تک‌بعدی بر فضای دانشگاه حاکم بود که البته  با ذات انقلاب اسلامی ما سازگاری نداشت.
وی با بیان اینکه باید با نقد عملکرد جنبش دانشجویی به سمتی حرکت کنیم که این جنبش راه تعالی را طی کند،خاطرنشان کرد: امروز باید تلاش کنیم با کمک جنبش دانشجویی به سمت رشد کشور و تبدیل شدن به قطب علمی در منطق حرکت کنیم که این اهداف با نقادی٬ خردورزی و توجه به مسائل حساس کشور عملی می‌شود.
رئیش شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر انتخابات مجلس در طراز بالاتری از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ برگزار شود آسیب پذیری نظام را در برابر چالش‌های مختلف کاهش می دهد و باعث افزایش  نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه می شود.
وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان با اتهام زنی رقیب میدان رقابت را خالی نخواهند کرد،گفت: حادثه قرچک ورامین به ضرر کسانی شد که یک همایش قانونی را می خواستند با اخلال رو به رو کنند و اینگونه برخوردها نشان دهنده پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان است که عده ای را نگران کرده است.
عارف در پایان با تاکید بر اینکه در رقابت انتخاباتی الگویی از اخلاق مداری،همدلی و همبستگی ملی را به نمایش خواهیم گذاشت،گفت: از تمامی نهادهای مسئول در امر انتخابات می خواهم زمینه حضور هر چه بیشتر همه سلایق و وفاداران به نظام جمهوری اسلامی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم کنند تا شاهد مشارکت و حضور پرشور مردم در روز انتخابات باشیم.

در این نشست ابتدا محسن ابراهیمی، دبیر شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران به انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفندماه امسال اشاره کرد و گفت: در اسفندماه سال ۹۴ یکی از مهمترین رویداهای در کشور رقم خواهد خورد و همچون سال‌های گذشته ملت عزیز ایران با مشارکت حداکثری خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی حاضر خواهند شد. او در ادامه افزود: اگر جناح سیاسی رقیب بخواهد دستی بالاتر از اصلاح‌طلبان داشته باشد قطعا با برنامه ریزی بهتر و دقیق، باید سیاست‌های اصولگرایان و به ویژه جریان تندرو را مورد خنثی قرار دهیم تا اکثریت کرسی‌های مجلس شورای اسلامی در اختیار اصلاح‌طلبان قرار بگیرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب طبقه متوسط جامعه، جوانان و بانوان را اندوخته بسیار ارزشمند اصلاح‌طلبان دانست و در این باره اضافه کرد: اگر در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ از خودگذشتگی و ایثار محمدرضا عارف نبود قطعا حجت الاسلام حسن روحانی موفق به پیروزی نمی‌شد و معلوم نبود چه سرنوشتی برای ملت عزیز ایران رقم می‌‌خورد. بنابراین با کناره گیری شما توانستیم از آن شرایط بحرانی گذشته نجات پیدا کنیم. ابراهیمی تصریح کرد: قطع به یقین شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران تلاش و حمایت خویش را برای پیشبرد پیروزی قاطع اصلاح‌طلبان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به کار خواهد گرفت.

دبیر شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران در ادامه به اتحاد جوانان اصلاح‌طلب اشاره کرد و گفت: در حال حاضر جوانان اصلاح‌طلب از انسجام، هماهنگی و تک صدایی بسیار خوبی برخوردار هستند و این موضوع یکی از شاخص‌های پیروزی اصلاحات به شمار می‌رود و امیدواریم در آینده شاهد روزی باشیم تا جوانان ایرانی همچون گذشته دیگر دچار سر خوردگی نشوند. به گفته این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، هر عاملی که باعث انشقاق اصلاح‌طلبان شود آن را خواهیم شکست. او به رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: امیدواریم جوانان اصلاح‌طلب در عرصه‌های مختلف سیاسی اعم از مجلس شورای اسلامی، حوزه‌های مدیریتی و… . به بازی و مشارکت گرفته شوند. ابراهیمی اظهار کرد: این قضیه به اثبات رسیده هر زمان به جوانان اعتماد شده است آن‌ها از آزمون‌های مختلف سربلند خارج شدند. در این نشست تمام اعضای شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران پیشنهادات و انتقادات خود را با رئیس بنیاد امید ایرانیان در میان گذاشتند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس