تاریخ انتشار: ۱۳ بهم ۱۳۹۴

رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: عواملی می‌خواهند آرامش را از اصلاح طلبان بگیرند.

به گزارش “گذارنیوز”  محمدرضا عارف در مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح‌طلبان «گام دوم» که صبح امروز با حضور چهره‌های اصلاح‌طلب برگزار شد، خاطرنشان کرد: ممکن است عواملی بخواهند آرامش ما را بگیرند، اما اصلاح‌طلبان در عرصه حضور خواهند داشت.

معاون اول دولت خاتمی مهمترین برنامه اصلاح‌طلبان بعد از هفت اسفند را رونق اقتصادی خواند و یادآور شد: البته از مسائل دیگر نیز غافل نیستیم و بر همین اساس «برجا» و «فام» را به ستادهای مختلف ابلاغ کردیم که اگر اکثزیت مجلس را به دست بیاوریم، این برنامه‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

عارف افزود: بعد از بحث‌های مفصل، شعار اصلاح طلبان با عنوان «امید و آرامش است و رونق اقتصادی» انتخاب شد و امیدواریم بتوانیم به خوبی حرکت رو به جلوی خود را ادامه دهیم.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به رد و عدم احراز بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب گفت: طبق قانون هر کس حداقل شرایط را دارد، باید در انتخابات حضور داشته باشد و امیدواریم شورای نگهبان در عملکرد هیات نظارت تجدید نظر کند.

عارف ابراز امیدواری کرد که نتیجه این رقابت باید بازگشت مجلس به راس امور باشد و به دولت کمک کند تا برنامه‌های پیشرفت و توسعه را جامه عمل بپوشاند و البته مجلس از فرصت نظارت برای پیشبرد امور استقاده خواهد کرد.

او ضمن دعوت از عموم مردم و اصلاح طلبان برای حضور در راهپیمایی ۲۲بهمن برای اینکه انتخابات با همان شور برگزار شود، متذکر شد: «گام دوم» سایتی است که اخبار شورای عالی را منتشر می‌کند و سایر پایگاه‌های خبری از این پس از مطالب این سایت برای دسترسی به مواضع و مطالب اصلاح طلبان استفاده می‌کنند.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان از رسانه‌ها خواست در سه چهار هفته آینده با هدف تشویق مردم به حضور به اشتراکات بپردازند نه به اختلافات.

عارف با انتقاد از رد صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح طلب گفت: این افراد می‌توانستند وزن لیست را بالا ببرند و ان‌شاءالله افراد قابل توجهی برگردند که بتوانیم هم در تهران و هم در استان‌های دیگر لیست‌های انتخاباتی را ببندیم.

وی با بیان اینکه ملاک تصمیم‌گیری حوزه انتخابیه است، نه شورای سیاست‌گذاری، تاکید کرد: آنچه درباره ائتلاف با اصولگرایان مطرح شده است، نظر شخصی است و ما چنین مصوبه‌ای نداریم.

عارف درباره طرح جوانان گفت: این طرح‌ها خوب است، اما دیر به دست ما رسید، با اینهمه اصلاح‌طلبان سعی می‌کنند با هم هماهنگ باشند و در این فرصت کم فعالیت‌هایشان با هم همپوشانی داشته باشد.

معاون اول دولت خاتمی با بیان اینکه نباید به کم مهری‌ها توجه کرد؛ گفت: مسایل به تدریج حل می‌شود و در این میان نفس حضور مردم مهم است.

عارف با به رد صلاحیت  اصلاح طلبان، اظهار داشت: انتظار ما از شورای نگهبان این است که مسئله را جبران کند چراکه ما نسبت به این موضوع گله‌مندیم.

وی گفت: ما برای رقابت جدی به صحنه می‌آییم و بعد از آن با رفاقت جدی امور را پیگیری خواهیم کرد، ضمن اینکه معتقدیم با توجه به شرایط کشور، اگر مجلس شریک و البته ناظر دولت باشد، دولت هم می‌تواند برنامه‌های خود را پیش ببرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس