تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر امور خارجه معتقد است کسانی که صدور نامه آرامش بخش برای بانکهای خارجی علاقه مند به همکاری با ایران را زیر سوال برده اند، با طرح «حرفهای بی مورد و بی معنی » سوء استفاده سیاسی کرده اند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف در پایان سفر دوره ای […]

[ad_1]

وزیر امور خارجه معتقد است کسانی که صدور نامه آرامش بخش برای بانکهای خارجی علاقه مند به همکاری با ایران را زیر سوال برده اند، با طرح «حرفهای بی مورد و بی معنی » سوء استفاده سیاسی کرده اند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف در پایان سفر دوره ای خود به ۶ کشور آمریکای لاتین به خبرنگاران گفت: «متاسفانه برخی دوستان در کشور از این اصطلاح آگاهانه سوءاستفاده کردند در حالی که معنا و کارکرد آن را می دانستند.»
وی توضیح داد: Comfort Letter یا همان نامه آرامش بخش اصطلاحی در روابط بانکی است که براساس آن، وزارت خزانه داری آمریکا نامه ای به بانکها می دهد که نگران مراوده با کشورها نباشند.
ظریف افزود: آنها ده ها مورد از این نامه را طی سه سال گذشته حتی قبل از برجام صادر کرده اند، چون برخی بانکها برای اینکه با دیگر کشورها بویژه کشوری که از تحریم خارج می شود، درخواست چنین نامه ای دارند.
وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد که کشورهای ذیربط بطور مستقیم درخواست خود را مطرح می کنند و ما نیز به آمریکایی ها فشار می آوریم که بر اساس تعهداتشان، این نامه را صادر کنند.
ظریف گفت: بانک ها و بخش های اقتصادی از صدور این نامه استقبال می کنند چون کار خوبی است اما برخی دوستان که می خواهند از هر دستاوردی برای اهداف سیاسی سوء استفاده کنند، حرف هایی بی مورد و بی معنی زدند که امیدوارم به بتدریج هدایت شوند.
این اظهارات ظریف واکنش به آن دسته از منتقدان دولت یازدهم است که از درخواست صدور نامه آرامش بخش انتقاد کرده و آن را نوعی امان نامه توصیف کرده اند.
ظریف روز جمعه در جمع خبرنگاران در شیلی موضوع صدور نامه آرامش بخش از سوی آمریکا برای بانک های خارجی علاقه مند به همکاری با ایران را اعلام کرد.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس