تاریخ انتشار: ۲۸ فرو ۱۳۹۵

نشت خبری وزیر خارجه و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد.

به گزارش “گذارنیوز” محمدجواد ظریف” وزیر امور خارجه کشورمان امروز (شنبه٢٨ فروردین) در محل وزارت خارجه با (فدریکا موگرینى) مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا دیدار کرد.

وزیر خارجه کشورمان در این نشست اظهار داشت: این سفر در چهارچوب همکاری‌های بین ایران و اتحادیه پس از توافق برجام صورت گرفته است و در زمینه حل مسائل پیشرو در جهت اجراى برجام به توافقاتى دست یافتیم.

ظریف در ادامه با اشاره مذاکرات بین طرفین اظهار داشت:  با حضور ۷ کمسیونرها از اتحادیه اروپا مذاکراتی انجام شد و این مذاکرات در زمینه‌های باز شدن دفتر اتحادیه اروپا در ایران مسائل منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم و موضوعات انسان دوستانه و آورگان بود که در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد و در مسائل حقوق بشر نیز گفتگوهای صورت گرفت.

وی افزود: امروز در بیانیه دیدارها ۴ بیانیه صادر خواهد شد و یقین داریم که گفتگوهای ما با اتحادیه اروپا در جهت حل مسائل منطقه موثر خواهد بود.

همچنین فدریکا موگرینی در این نشست خبری گفت : ازمایش هاى موشکى ناقض برجام نیست و ما نگرانى در این مورد نداریم.

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران اظهار داشت: امروز مرحله‌ای که بیانیه‌های به زبان انگلیسی و فارسی در برجام خوانده می‌شود گذشته است.
وی افزود: این دومین حضور من در ایران است و امروز به همراه کمسیونرها مختلف از اتحادیه اروپا در ایران هستیم.
موگرینی با اشاره به اثرات برجام در زندگی مردم ایران اظهار داشت: امیدواریم مردم ایران تغییر در زندگی خود پس توافق برجام احساس کنند  پیام من به ملت ایران این است که مذاکرات ارزش خود را داشت و بنده به عنوان نماینده ۵۰۰ میلیون اروپایی صحبت می‌کنم و ما باید اطمینان یابیم که در حوزه برجام اقدامات رو به جلو می‌روند و برجام به پایان نرسیده است.
وی افزود: ایران تاکنون به تعهدات خود عمل کرده و اتحادیه اروپا به تعهدات خود در چار چوب توافقات عمل کرده و ما گفتگوهای خود را ادامه خواهیم داد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس