تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۴
"فیلیپ هموند" در گفت و گو با "الشرق الاوسط";

هموند در مصاحبه خود به نقش مهم ظریف در دیپلماسی ایران اشاره کرده و گفت:”درک من این بود که ظریف فردی عملگراست که بهبود روابط ایران با سایر کشورهای جهان را به نفع کشورش می داند.”

“فیلیپ هموند” وزیر امور خارجه بریتانیا در مصاحبه مفصلی که با نشریه “الشرق الاوسط” داشته است به توافق هسته ای ایران و تاثیر آن بر روی روابط ایران با دیگر کشورهای جهان اشاره کرده است.

 

به گزارش گذارنیوز، وزیر امور خارجه بریتانیا در گفت و گو با این نشریه عرب زبان اشاره کرده که توافق هسته ای با ایران لزوما به معنای تهدیدی علیه امنیت کشورهای عربی متحد بریتانیا نیست. هموند در ادامه مصاحبه خود اشاره می کند که ساختار سیاسی ایران یکپارچه نیست و در این باره می نویسد:”باید نسبت به پاسخگوتر بودن و مسئولیت پذیری بیش تر ایران به عنوان بازیگری بین المللی امیدوار باشیم. با این حال، در کنار آن باید واقع نگر نیز باشیم و وضعیت در داخل ایران را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهیم. ساختار سیاسی در ایران یکپارچه نیست و صداهای متفاوتی از درون آن کشور به گوش می رسد. در داخل ایران تندروها و اصلاح طلبان وجود دارند که ما امیدواریم اصلاح طلبان بتوانند نقش بیش تر و سازنده تری در عرصه سیاسی ایران داشته باشند. با این حال، این موضوع یک شبه روی نخواهد داد. به گمانم این که ایران تصمیم بگیرد نقشی سازنده تر داشته باشد برای ایران و کل منطقه سودمند خواهد بود.”

 

هموند در بخش دیگری  از مصاحبه خود با اشاره به نقش انکار ناپذیر ایران درمنطقه می گوید:”این یک واقعیت است که ایران یک بازیگر موثر و مهم در منطقه در کنار روسیه در سوریه است و بهترین راه برای حل بحران سوریه متقاعد کردن این دو کشور برای همکاری با سایر بازیگران در منطقه برای دستیابی به راه حلی صلح آمیز است.”

 

هموند در بخش دیگری از مصاحبه خود به نقش مهم ظریف در دیپلماسی ایران اشاره کرده و گفت:”درک من این بود که ظریف فردی عملگراست که بهبود روابط ایران با سایر کشورهای جهان را به نفع کشورش می داند. او همچنین خواهان ایفای نقش مهم ایران در منطقه و بهبود روابط آن کشور با دیگر کشورهاست. ” او در ادامه افزود این یک واقعیت است که ایران یکی از قدرت های عمده در منطقه است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس