تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان که در حال دیدار رسمی از تهران است بعدازظهر شنبه با وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسکانیوز، محمدجواد ظریف در این ملاقات گفت: افغانستان برای جمهوری اسلامی ایران همسایه‌ای دوست است و پیشرفت و امنیت این کشور به مانند پیشرفت و امنیت […]

[ad_1]

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان که در حال دیدار رسمی از تهران است بعدازظهر شنبه با وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسکانیوز، محمدجواد ظریف در این ملاقات گفت: افغانستان برای جمهوری اسلامی ایران همسایه‌ای دوست است و پیشرفت و امنیت این کشور به مانند پیشرفت و امنیت ایران محسوب می‌شود.

او در این خصوص تاکید کرد: این بیان یک اظهار نظر دوستانه و شخصی نیست بلکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود.

ظریف در ادامه با اشاره به دستور مقام معظم رهبری در خصوص تحصیل کودکان افغانی در جمهوری اسلامی ایران گفت: این امر بیانگر آن است که ما در بالاترین سطح به پیشرفت و توسعه افغانستان اعتقاد داریم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به قرابت‌های دو ملت ایران و افغانستان گفت: لازم است همکاری‌ها در تمامی زمینه‌ها تا حد ممکن توسعه یابد و بیش از گذشته نهادینه شود.

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان با اشاره به برادری و دوستی بین دو کشور ایران و افغانستان گفت: همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای افغانستان از اهمیت بالایی برخوردار است.

او هم‌چنین روز ۱۷ مرداد، سالگرد شهادت جمعی از دیپلمات‌ها و خبرنگاری از کشورمان در مزار شریف را تسلیت و بر همکاری‌های همه‌جانبه و مستمر کشورهای منطقه در مبارزه با تروریزم و افراط‌گرایی تاکید کرد.

مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان پروژه چابهار را نشانه‌ای مثبت از آغاز همکاری‌های اساسی دو کشور توصیف کرد.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس