تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴

وزیر امورخارجه گفت: سیاست تعامل سازنده مبتنی بر حفظ ارزش های انقلاب اسلامی پروژه ایران هراسی را دچار شکاف های جدی کرده و علاقه مندی گسترده ای برای همکاری با ایران از سوی جامعه بین المللی به وجود آمده است.

به گزارش “گذارخبر”  اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه امروز -شنبه ۱۸مهرماه- در مراسم بزرگداشت روز «خانواده و تکریم بازنشستگان» از زحمات و تلاش های بازنشستگان و پیشکسوتان این وزارتخانه تقدیر و تشکر کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به تجارب بازنشستگان این وزارتخانه و حضور چهره ها و شخصیت های فرهیخته و دیپلمات های با سابقه و تاکید دولت تدبیر و امید بر لزوم تقویت صندوق های بازنشستگی، قدردانی شایسته و متناسب با جایگاه و شان دیپلمات های بازنشسته را مورد توجه این وزارتخانه برشمرد.

وی با تجلیل از سال ها تلاش کارکنانی که به افتخار بازنشستگی نائل شده اند در ادامه گفت: شناخت از محیط بین المللی و تجربیات گرانبهای شما، سرمایه ارزشمندی است که بررسی و برنامه ریزی برای انتقال این تجارب ارزشمند به بخش های مختلف مورد توجه می باشد.

ظریف با اشاره به روندهای منطقه ای و بین المللی و تاکید بر اهتمام کشور بر پیشبرد سیاست تعامل سازنده مبتنی بر حفظ ارزش های انقلاب اسلامی افزود: این رویکرد منطقی و مدبرانه پروژه ایران هراسی را دچار شکاف های جدی نموده و بر این اساس در شرایط کنونی علاقه مندی گسترده ای برای همکاری با ایران بویژه در زمینه اقتصادی از سوی جامعه بین المللی وجود دارد.

وزیر امورخارجه تصریح کرد: در شناخت و استفاده از فرصت ها در صحنه بین المللی ، تجربیات و مشاوره دیپلمات های بازنشسته می تواند کمک شایان توجهی در جهت گیری این همکاری ها و در تامین اهداف توسعه ای کشور در این برهه مهم، ارائه دهد.

در این مراسم همچنین عابدان زاده رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان وزارت امور خارجه روند فعالیت این کانون و راه های تقویت آن به منظور حمایت بیشتر از بازنشستگان را تشریح کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس