تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر امور خارجه کشورمان گفت که آمریکا وعده داده است بانک‌های اروپایی را به دلیل تسهیل دادوستد با ایران جریمه نخواهد کرد. به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری کیودو گفت که […]

[ad_1]

وزیر امور خارجه کشورمان گفت که آمریکا وعده داده است بانک‌های اروپایی را به دلیل تسهیل دادوستد با ایران جریمه نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری کیودو گفت که جان کری همتای آمریکایی وی اطمینان داده است که این کشور تلاش‌های بیشتری را برای کاهش نگرانی‌های غیرضروری بانک‌های اروپایی انجام خواهد داد.

ظریف همچنین گفت که واشنگتن قول داده است بانک‌های اروپایی که دادوستد با ایران را تسهیل می‌کنند جریمه نخواهد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران افزود: آمریکا می‌گوید که هر کسی را بیرون از این کشور برای انجام تجارت با ایران ترغیب خواهد کرد. البته بر این باوریم که این کافی نیست بنابراین، از آنها خواستیم تا اقدامات بیشتری را برای متقاعد کردن انجام دهند و نگرانی‌های موسسات خارجی، به ویژه بانک‌ها را نسبت به تعامل با ایران از بین ببرند.

[ad_2]

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس