تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1]  وزیر امور خارجه گفت: همکاری سازنده و درک متقابل در منطقه باید جای توهمِ رقابت را گرفته تا بتوانیم از این مقطع تاریخی عبور کنیم. به گزارش ایسکانیوز به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف امروز -یکشنبه- در دیدار «حمود بن فیصل البو سعیدی» وزیر کشور پادشاهی عمان […]

[ad_1]

نشست وزیر امور خارجه با سفرای کشور های خارجی

 وزیر امور خارجه گفت: همکاری سازنده و درک متقابل در منطقه باید جای توهمِ رقابت را گرفته تا بتوانیم از این مقطع تاریخی عبور کنیم.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف امروز -یکشنبه- در دیدار «حمود بن فیصل البو سعیدی» وزیر کشور پادشاهی عمان این مطلب را بیان کرد.
ظریف و وزیر کشور عمان در این دیدار در خصوص روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه ای گفت و گو و تبادل نظر کردند.
وزیر امور خارجه با اشاره به روابط بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان آن را ناشی از خواست ، اراده و درایت رهبران دو کشور خواند و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدویتی برای گسترش روابط خود با عمان ندارد.
وی تاکید کرد: روابط دو کشور می تواند الگویی برای مناسبات میان سایر کشورهای منطقه باشد.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ضرورت همکاری همه کشورها برای تامین صلح و ثبات منطقه خاطر نشان کرد: بی ثباتی و ناامنی در هر کشوری تهدیدی برای تمامی کشورهاست و ناامنی های موجود، منطقه و حتی جهان را تحت تاثیر خود قرار میدهد.
«حمود بن فیصل البو سعیدی» وزیر کشور پادشاهی عمان نیز در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط دو کشور در سطح ممتازی قرار دارد و ما معتقدیم در عمل می توانیم روابط دو جانبه را بیش از بیش و در همه زمینه ها گسترش دهیم.
وی با اشاره به اینکه از طرف دولت عمان نیز هیچ مانعی برای گسترش روابط وجود ندارد،افزود: استنباط ما این است در منطقه هم تمایل به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
در پایان این دیدار سند نهایی توافقنامه تحدید حدود مرزهای دریایی میان ایران و عمان توسط دو وزیر امضاء و اسناد آن مبادله شد.
این توافقنامه بلافاصله پس از تبادل اسناد توسط طرفین، اجرایی شد.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس