تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴

وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در ساعات پایانی امشب و یا فردا صبح «روز اجرای برجام» را اعلام خواهند کرد.

به گزارش “گذارخبر ” و به نقل از صدای ایران  یک منبع سازمان انرژی اتمی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی ۲۴ ساعت آینده روز اجرای توافق جامع هسته ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ را اعلام خواهند کرد.

وی با بیان این که اخبار مثبتی از وین به گوش می رسد تاکید کرد امشب و یا فردا صبح متن توافق نهایی در مورد اجرای برجام اعلام می شود.

در همین حال حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل بین الملل وزارت امور خارجه و رئیس هیأت کارشناسی ایران در مذاکرات با گروه ۱+۵ که از روز سه شنبه به منظور انجام مذاکرات نهایی در آستانه اجرایی شدن برجام در وین به سر می‌برد، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بعد از یک پنجشنبه طولانی از صبح زود تا نیمه شب، در یک روز جمعه زمستانی آرامش بخش هستیم. انشاالله منتظر خبرهای خوبی باشید.

این در حالی است که قرار است آژانس بین المللی انرژی اتمی تا ساعاتی دیگر درباره اجرای تعهدات ایران و محدودیت های لازم بر برنامه هسته ای این کشور، بیانیه ای صادر کند.

از سوی دیگر منابع دیپلماتیک اتحادیه اروپا از پایان تحریم های ضدایرانی این اتحادیه همزمان با آمریکا و سازمان ملل در روز اجرای برجام خبر می دهند. اتحادیه اروپا روز گذشته تعویق تحریم های خود علیه ایران را به مدت دو هفته دیگر تمدید کرد.

اتحادیه اروپا این اقدام را در راستای رفع کامل تحریم ها بعد از انتشار گزارش نهایی آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت های هسته ای ایران انجام داده است.

نظرات شما
  1. قلب ملت را خارج ساختید و جای آن بتن ریختید ، بدانید که ملت در طول تاریخ هرگز این ذلت شما را فراموش نخواهد کرد .

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس