تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از افزایش ظرفیت های عملیاتی و فنی مهندسی در همه بخش های این شرکت در بستر اقتصاد مقاومتی خبر داد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شرکت پایانه های نفتی ایران، «سیدپیروز موسوی» در نشست شورای مدیران این شرکت گفت: سال ۱۳۹۴ شرکت پایانه های نفت ایران […]

[ad_1]


مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از افزایش ظرفیت های عملیاتی و فنی مهندسی در همه بخش های این شرکت در بستر اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شرکت پایانه های نفتی ایران، «سیدپیروز موسوی» در نشست شورای مدیران این شرکت گفت: سال ۱۳۹۴ شرکت پایانه های نفت ایران در شمار ۱۰۰ شرکت برتر در اقتصاد مقاومتی قرار دارد که اقدام هایی چون حمایت از ساخت کالا توسط سازندگان داخلی و ارتباط موثر با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی از دلایل آن بود؛ این فعالیت ها به کاربردی شدن تحقیقات دانشگاهی در صنعت نفت کشور منجر شد.

وی درباره طرح های در دست اجرای این شرکت گفت: بومی سازی ساخت کارت های الکترونیک سیستم های مترینگ (اندازه گیری)، طراحی و ساخت بازوهای بارگیری و موتورهای یدک کش برای نخستین بار در کشور و تولید و استفاده از پودر میکروبی برای پاک سازی خاک های آلوده به نفت از دستاوردهای این شرکت در سال ۱۳۹۴ بود که با رویکرد اقتصاد مقاومتی حاصل شد.

به گفته موسوی، «طراحی و ساخت سامانه پیشگیری از تشکیل رسوب در مخازن(SRJ)»، «طراحی و ساخت سامانه نمایشگر پروفایل رسوبات کف مخازن»، «طراحی و تولید نمونه پودر میکروبی برای رفع آلودگی های نفتی»، «طراحی و ساخت دستگاه سیار صحت سنج سیستم های اندازه گیری (TANK PROVER)» و «تدوین دانش فنی، طراحی و ساخت کارت های الکترونیک سیستم میترینگ جزیره خارگ» از طرح های اجرا شده در پایانه های نفتی است.

شرکت پایانه های نفتی با در اختیار داشتن پایانه های نفتی از جمله در خارگ و نکا (دریای خزر) مسئولیت بارگیری و صادرات نفت کشور را بر عهده دارد.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: عملیات تعمیر گوی شناور «بهرگانسر» با تکیه بر توان و دانش فنی متخصصان ایرانی ایران صورت گرفت که با اجرای آن از خروج ۶میلیون و ۵۰۰ هزار یورو از کشور جلوگیری شد.

موسوی اضافه کرد: همه مراحل حساس و پیچیده تعمیر گوی شناور بهرگانسر در محل قرارگیری گوی در دریا انجام شد، به گونه ای که این گوی حتی برای یک لحظه از مدار بهره برداری خارج نشد و این عملیات موفقیت آمیز یک دستاورد چشمگیر برای صنعت نفت محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، گوی شناور که امکان بارگیری نفت در نفتکش های بدون نیاز به اسکله های نفتی را فراهم می کند، نقش مهمی در صادرات نفت کشور دارد.

ساخت و تعمیر گوی های شناور به دلیل فناوری پیشرفته، در اختیار کشورهای محدودی قرار دارد اما متخصصان کشور ما توانسته اند در این عرصه به موفقیت هایی دست یابند به طوری که می توان ادعا کرد در بخش های مختلف این صنعت، خودکفا شده ایم.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس