تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ۲نیروی گاه جدید در کرمان به بهره برداری رسید؛ بهره‌برداری از ٢ واحد نیروگاهی در استان کرمان ظرفیت شبکه برق کشور را ٣٢۶ مگاوات افزایش یافت. به‌ گزارش ایسکانیوز از وزارت نیرو، با بهره‌ برداری از واحد دوم گازی نیروگاه سمنگان، ظرفیت تولید برق این نیروگاه به ٣٣٢ مگاوات و ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی […]

[ad_1]

۲نیروی گاه جدید در کرمان به بهره برداری رسید؛

نیروگاه برق

بهره‌برداری از ٢ واحد نیروگاهی در استان کرمان ظرفیت شبکه برق کشور را ٣٢۶ مگاوات افزایش یافت.

به‌ گزارش ایسکانیوز از وزارت نیرو، با بهره‌ برداری از واحد دوم گازی نیروگاه سمنگان، ظرفیت تولید برق این نیروگاه به ٣٣٢ مگاوات و ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد (کهنوج) به ۴٨۴ مگاوات رسید.

همچنین نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج توسط بخش خصوصی در ٢ واحد گازی و یک واحد بخاری در کیلومتر ١۵ جاده کهنوج به جیرفت در استان کرمان و نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان درکیلومتر ١٠ جاده سیرجان به کرمان واقع شده است.

بهره‌ برداری از این واحدهای نیروگاهی، سهم بخش خصوصی در تولید برق کشور را به ١١ هزار و ٧٨۵ مگاوات در قالب ٧٧ واحد نیروگاهی و میزان تولید برق حرارتی توسط شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی را نیز به ٣٧ هزار و ٨٣۴ مگاوات (٢۵٣ واحد) رساند.

همچنین با بهره‌ برداری از دومین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان به ظرفیت ١۶۶ مگاوات،‌ بخش گاز این نیروگاه خصوصی به ظرفیت کل ٣٢٢ مگاوات به طور کامل وارد مدار شبکه سراسری برق کشور شد و بر اساس پیش بینی‌ های صورت گرفته، بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان به ظرفیت ١۶٠ مگاوات در تابستان سال آینده به بهره‌ برداری خواهد رسید.

نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان با سرمایه‌ گذاری مشترک شرکت‌ های قدس نیرو، کرمان تابلو و کانی مس و نیروگاه سیکل ترکیبی شوباد (کهنوج) با سرمایه گذاری شرکت آرین ماه تاب گستر در استان کرمان ساخته شده‌اند و شرکت مپنا پیمانکار ساخت این ٢ نیروگاه است.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس