تاریخ انتشار: ۲۲ خرد ۱۳۹۵
آیت الله سیدمحمد غروی :

دولت تلاش داشته شعارهای خود را عملیاتی کند، ولی آنطور که در جریان مسائل باید باشد نیست و ورود پیدا نمی کند. دلیلش این است که خیال می کند نمیتواند کار کند و با مشکل سازی هایی مواجه می شود.

به گزارش “گذارنیوز”  آیت الله سیدمحمد غروی، عضو جامعه مدرسین قم،گفت: دولت تلاش داشته شعارهای خود را عملیاتی کند، ولی آنطور که در جریان مسائل باید باشد نیست و ورود پیدا نمی کند. دلیلش این است که خیال می کند نمیتواند کار کند و با مشکل سازی هایی مواجه می شود.
وی افزود: دولت توانسته تورم را کنترل کند. بینی و بین الله دولت خواسته به مردم خدمت کند، ولی به اندازه ای که توان و امکانات داشته، انجام داده است.دولت با توجه به مشکلاتی که داشته و دارد، توفیقات خوبی را داشته است، چه در بخش اقتصادی، چه در بحث سیاست خارجی.
استاد حوزه ادامه داد: تحریم نفتی ایران موضوع شوخی برداری نبود و چیز ساده ای نبود، اما خداراشکر این مشکل حل شد. در گذشته، نفت به ۱۳۰ دلار هم رسید که فرصت هایی بوجود آمد، ولی شرایط را به گونه دیگری رقم زدند.
عضو جامعه مدرسین قم گفت: دولت اقای روحانی توانست اقدامات خوبی را در حوزه نفت و رفع تحریم های آن انجام دهد. در دوران تحریم، صادرات نفتمان به کمتر از یک میلیون بشکه رسیده بود اما الان به حول و حوش دو میلیون بشکه می رسد. دولت تدبیر و امید توانست در مسائل سیاسی و اقتصادی نیز راههای خوبی را باز کند، بنابراین نباید انسان نسبت به این دولت بی انصافی کند.
غروی با اشاره به موانع پیشروی دولت تاکید کرد: موانع مختلف سر راه دولت قرار دارد. با اسم بردن از این موانع نمیتوانیم آن ها را رفع کنیم. گاهی مواقع، ممکن است مجلس مانع سازی کند و گاهی ممکن است مشکل از خود دولت باشد.
عضو جامعه مدرسین قم در ادامه به «انتخاب» گفت: با گستردگی ارتباطات با خارج، مسئله کنترل و مدیریت صادرات ممکن است درست انجام نشود و مشکل ایجاد شود. همچنین در بحث سرمایه گذاری واینکه در چه زمینه هایی انجام بگیرد یا احیانا زمینه ای برای نفوذ بوجود نیاید، جز مسائلی است که نگرانی هایی بوجود می آورد. وقتی مطرح می شود، مثل این می ماند، که بدن انسان درگیر یک ویروسی میشود. وقتی شما آنتی بیوتیک مصرف می کنید، یک سری سلول های زنده هم ممکن است آسیب ببیند. دولت باید صبور باشد و کارش را پیش ببرد و تا آنجایی که می تواند اطلاع رسانی صحیح انجام بدهد.
وی اضافه کرد:  برای برخی ها واقعا برجام جا نیفتاده، علی الخصوص بعضی از کسانی که تریبون دستشان است و می گویند که با برجام هیچ مسئله ای اتفاق نیفتاده است. این سخنان درست نیست.
آیت الله غروی با بیان اینکه دولت باید اطلاع رسانی بهتری در مورد دستاوردهای خود انجام دهد، گفت: اقداماتی که انجام شده، باید روشن و توضیح داده شود. فرصت هایی پدید آمده باید با مردم در میان گذاشته شود، آن موقع است که نتایج کار دیده می شود.
عضو جامعه مدرسین قم افزود: برجام بدون شک مشکلات دارد؛ باید توضیح داده شود. در عین حال یک عده ای این مسائل از این مسائل اطلاع نداشته باشند این موضوع برای دولت اثر منفی خواهد داشت. لذا من به ذهنم میرسد اولا دولت باید صبور باشد خودش را درگیر با افراد و اشخاص نکند و توجه داشته باشد که کجاهای کار آسیب دارد و این آسیب ها را برطرف کند و از همه مهمتر این اسیب ها را اطلاع رسانی کند .
وی در پاسخ به این سوال «انتخاب» که ایا در انتخابات سال ۹۶ امکان حمایت اصولگرایان از روحانی وجود دارد یا خیر؟ گفت: نمیدانم، ما خودمان را جزو اصولگراها نمی دانیم. ما روحانی هستیم و اعتقادمان این است که روحانیت فوق این جریان ها است. ممکن است در برخی از زمینه ها اصولگرایان را به خودم، آن هم از نظر فکری نزدیک ببینم. با این حال، نمی دانم اینها چه تصمیمی در سر دارند. ولی به نظر من، به خصوص در زمینه های اقتصادی، سیاسی و سیاست خارجی، دولت موفق ظاهر شده است.
وی تصریح کرد: نمی دانم اصولگرایان برای انتخابات سال ِآینده چه کار می کنند. مگر آنها در اختیارما هستند؟ بدون تعارف گاهی موقع ها آنها از ظرفیت ما استفاده می کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس