تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح بررسی علنی دادرسی جرائم مفسدان اقتصادی مخالفت کردند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یک شنبه ۷ شهریور) با یک فوریت بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۵۰ قانون آیین دادرسی و علنی شدن محاکم قضایی درجرائم مفسدان اقتصادی مخالفت […]

[ad_1]

نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح بررسی علنی دادرسی جرائم مفسدان اقتصادی مخالفت کردند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یک شنبه ۷ شهریور) با یک فوریت بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۳۵۰ قانون آیین دادرسی و علنی شدن محاکم قضایی درجرائم مفسدان اقتصادی مخالفت کردند و بررسی آن به شکل عادی در کمیسیون مربوطه انجام می شود.

محمد دهقان به عنوان طراح این یک فوریت گفت: پرونده های مفاسد اقتصادی در کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است، اما نباید اسامی مجرمان مفاسد اقتصادی را با حروف مخفف در رسانه ها مطرح کرد؛ ازاین رو برای افزایش اعتماد مردم نسبت به نظام باید پس از صدور کیفر خواست و اثبات اتهام دادگاه به صورت علنی برگزار شود.

گفتنی است که قاضی پور به عنوان مخالف این طرح گفت: طبق اصل ۱۶۵ قانون اساسی درحال حاضر جلسات محاکمه به صورت علنی برگزار می شود و روش فعلی در محاکمه افراد بهترین روش است، بنابراین اگراین قانون تصویب شود محاکم قضایی دچارمشکل می شود.

وی تصریح کرد: کمبود قانون وجود نداشته و مشکل اصلی عدم اجرای صحیح قانون است.

محمد جواد کولیوند نیز در موافقت با این طرح گفت: علنی برگزارشدن جلسات محاکمه مفسدان اقتصادی، به افزایش اعتماد مردم به نظام کمک می کند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس