تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۱۳۹۵

– مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: در راستای مبارزه و مقابله با جوندگان، به خصوص موش ها، طرح طعمه گذاری در جوی ها و انهار خیابان های آیت الله کاشانی، میرزا کوچک خان و سعدی به مورد اجرا گذاشته شد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین، مجتبی منتظری افزود: در راستای رفاه حال شهروندان و افزایش سطح رضایتمندی آنها و با توجه به ضرورتی که در شهر برای مبارزه و مقابله با جوندگان، به خصوص موش‌ها وجود داشت، این طرح به صورت ضربتی جهت کنترل حیوانات ناقل بیماری به مورد اجرا درآمد.
وی ادامه داد: ضرورت اتلاف جانوران موذی و جوندگان مزاحم شهری باعث شد از سال گذشته طرح طعمه‌گذاری در انهار و کانال ‌های شهر، به خصوص مناطقی که به محل زندگی موش‌ها و دیگر جوندگان موذی تبدیل شده، در برنامه کاری قرار گیرد.
منتظری افزود: از ابتدای طرح تاکنون در خیابان‌ های امام (ره)، مولوی، شهید منتظری، خیام و شهرک مهدیه طرح طعمه‌گذاری اجرایی شده و در همین راستا و با درخواست ساکنان و کسبه خیابان ‌های آیت الله کاشانی، بلوار میرزاکوچک خان و سعدی این طرح به مورد اجرا گذاشته شد.
به گفته وی، از آنجا که سموم ویژه اتلاف جوندگان برای انسان نیز خطرناک می‌باشد، از شهروندان به خصوص بزرگسالان انتظار می‌رود مراقبت ‌های لازم را از کودکان به عمل آورده و از دست زدن و لمس کردن طعمه‌ها و لاشه حیوانات اتلاف شده به طوری جدی خودداری کنند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین در ادامه اضافه کرد: به دلیل وجود رودخانه‌های رو باز در سطح شهر و رعایت نشدن موارد بهداشتی از سوی برخی کسبه، فروشگاه ‌ها و ریختن زباله و پسماندهای آنان در جوی‌ ها، شاهد وجود جانوران و جوندگان موذی مثل موش هستیم.
این مسئول برای کنترل جمعیت موش‌ های شهری از شهروندان خواست تا زباله ‌های خود را در کیسه قرار داده و در ساعت های تعیین شده از خانه خارج و در مخازن حمل زباله قرار دهند.
منتظری در پایان یادآور شد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده آثار جانواران موذی، مراتب را از طریق شماره ۱۳۷ اعلام داده تا مقدمات کار برای انجام طعمه گذاری و اتلاف این نوع جانوران به شکل مطلوب و بدون اتلاف وقت و هزینه به مورد اجرا گذاشته شود.
۷۳۸۹/۸۰۵۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس