تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۴

آنطور که دبیر کل بانک مرکزی وعده داده بود طرح جدید ایران چک ۵۰ هزار تومانی امروز همزمان با سالروز میلاد امام رضا(ع) رونمایی شد.

به گزارش گذارنیوز امروز – چهارشنبه- در نهاد ریاست جمهوری با حضور رییس جمهور و اعضای هیات دولت طرح جدید ایران چک ۵۰ هزار تومانی رونمایی شد.

به گفتهمحمود احمدی- دبیرکل بانک مرکزی- ایران چک جدید از لحاظ قطع استاندارد و عمر همچنین فرمت‌ها نسبت به طرح قبلی متفاوت است.

آنطور که پبش‌تر صنیعی-رییس سابق سازمان تولید اسکناس و مسکوک- اعلام کرده بود ایران چک حدود ۵۰ درصد حجم ریالی ترکیب پولی کشور را تشکیل می‌دهد.

وی درباره زمان ورود ایران چک‌های ۵۰ هزار تومانی طرح جدید به بازار نیز گفته بود که ایران چک‌های طرح فعلی را موجود داریم؛ بنابراین تا زمانی که در جریان بوده و موجودی به حدی است که بتوان جایگزین کهنه‌هایی که امحا و از رده خارج می‌شوند قرار گیرد، نیازی به انتشار طرح جدید نیست در عین حال که زمانی ایران چک ۵۰ هزار تومانی طرح جدید به چرخه پولی کشور وارد می‌شود که هیچ اثری از ایران چک های قدیمی در خزانه بانک مرکزی باقی نمانده باشد و بانکها اعلام نیاز کنند، به آنها ایران چک جدید ارائه می شود.

با این وجود هنوز زمان دقیقی از ورود طرح جدید ایران چک ۵۰ هزار تومانی به بازار اعلام نشده است.

طرح جدید ایران چک ۵۰ هزار تومانی

 

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس