تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان در خصوص طرح «تک کرسی شدن حوزه‌های انتخاباتی» گفت که باتوجه به اوضای کنونی افغانستان این طرح مشکلات زیادی را برای انتخابات این کشور به وجود می‌آورد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «سرور دانش» معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان، گفت: طرح تک‌کرسی شدن حوزه‌های انتخاباتی در شرایط کنونی به […]

[ad_1]

معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان در خصوص طرح «تک کرسی شدن حوزه‌های انتخاباتی» گفت که باتوجه به اوضای کنونی افغانستان این طرح مشکلات زیادی را برای انتخابات این کشور به وجود می‌آورد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از تسنیم، «سرور دانش» معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان، گفت: طرح تک‌کرسی شدن حوزه‌های انتخاباتی در شرایط کنونی به نفع افغانستان نیست و و مشکل ساز خواهد بود.

دفتر مطبوعاتی معاون دوم اشرف‌غنی با انتشار بیانیه‌ای به نقل از سرور دانش اعلام کرد: “این طرح با همه مزایا و خوبی‌هایی که دارد، به نظر این‌جانب در شرایط و اوضاع و احوال افغانستان هم از نگاه حقوقی و فنی و هم از نگاه عملی و اجرایی با موانع و چالش‌هایی مواجه است و در صورتی که این طرح به طور نهایی تأیید شود، نگرانی‌های زیادی ایجاد شده و مشکلات فراوانی در انتخابات کشور پدید خواهد آمد.

در بیانیه آمده است که قانون انتخابات دو بار در نشست کابینه مورد بحث قرار گرفته اما تاکنون این قانون آماده‌ امضا نشده و متن پیش‌نویس کامل و نهایی نشده است.

براساس بیانیه دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست‌جمهوری، یکی از علت‌های عدم امضای این قانون اختلاف بر سر حوزه‌های انتخاباتی است.

کابینه دولت کابل روز گذشته طرح قانون انتخابات این کشور را به ریاست «محمد اشرف‌غنی» بررسی کرد.

کابینه دولت کابل با تأکید بر تک کرسی بودن حوزه های انتخاباتی برای انتخابات پارلمانی، طرح قانون انتخابات را در مورد اصول تأیید کردند.

«سرور دانش» معاون دوم ریاست جمهورى افغانستان در این نشست گفته بود که این طرح به پیروی از نتیجه جلسه شماره ۱۰ مورخ ۱۳۹۵/۵/۳۰ کابینه توسط کمیته موظف با در نظر گرفتن پیشنهادها و نظریات اعضای کابینه و استاندارهای بین‌المللی مجددا مورد بازنگری قرار گرفته که با توجه به نظریات اصلاحی کابینه برای تأیید به جلسه کابینه ارائه شده است.

کابینه دولت کابل معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان را موظف کرد تا قانون فوق را طبق تذکر جلسه و پیشنهادات ارائه شده، تصحیح و نهائی کند.

براساس سیستم انتخابات تک کرسی، هر ولایت افغانستان براساس جمعیت به حوزه‌های انتخاباتی تقسیم می‌شود و شهروندان هر حوزه به نامزد همان حوزه رأی خواهند داد.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس