تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] طرح تفکیک کمیته ملی پارالمپیک از المپیک در کمیسیون فرهنگی مجلس دهم به تصویب رسید. به گزارش ایلنا و به نقل از خانه ملت، رییس کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس از رأی موافق نمایندگان کمیسیون متبوعش به اتفاق آرا به تفکیک کمیته ملی پارالمپیک از المپیک خبر داد. […]

[ad_1]

طرح تفکیک کمیته ملی پارالمپیک از المپیک در کمیسیون فرهنگی مجلس دهم به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا و به نقل از خانه ملت، رییس کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس از رأی موافق نمایندگان کمیسیون متبوعش به اتفاق آرا به تفکیک کمیته ملی پارالمپیک از المپیک خبر داد.


طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در این خصوص گفت: طرح تفکیک کمیته ملی پارالمپیک از المپیک که در کمیسیون اجتماعی مجلس نهم به تصویب رسید و به هیات رییسه آن مجلس نیز ابلاغ شد، امکان طرح در صحن علنی را پیدا نکرد و به همین دلیل در مجلس دهم بررسی این موضوع به کمیسیون فرهنگی ابلاغ شد چراکه پیگیری موضوعات ورزشی در اختیار این کمیسیون است، لذا ماده واحده این طرح با اعمال پیشنهاداتی به تصویب کمیسیون فرهنگی مجلس فعلی رسید؛ ضمن آنکه مقرر شد یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی ناظر مجلس در کمیته ملی المپیک شود.


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اکثر کشورهای دنیا کمیته‌های پارالمپیک جدا از المپیک فعالیت می‌کنند اما فعالیت کمیته پارالمپیک زیرمجموعه المپیک در ایران، مهجوریت این کمیته را به دنبال داشت لذا به دلیل توجه به ورزش همگانی معلولان و با توجه به اینکه معلولین و جانبازان در صحنه‌های بین‌المللی به خوبی درخشیده‌اند، نمایندگان کمیسیون فرهنگی به اتفاق آرا به تفکیک کمیته ملی پارالمپیک از المپیک رأی دادند.


وی خاطرنشان کرد: در صورت تصویب این طرح کمیسیون فرهنگی در صحن علنی، کمیته ملی پارالمپیک به‌عنوان یک نهاد غیردولتی مستقل همچون کمیته المپیک فعالیت می‌کند و ارتباط خود را با وزارت ورزش و جوانان حفظ خواهد کرد. 


سیاوشی شاه‌عنایتی افزود: پس از تصویب این تفکیک در صحن مجلس، به منظور تفکیک بودجه و اموال منقول و غیرمنقول آن‌ها اقدام خواهد شد.


رییس کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: با توجه به اینکه ورزشکاران معلول و جانباز در آستانه اعزام به بازی‌های پارالمپیک هستند، کمیسیون فرهنگی این طرح تفکیک را سریع‌تر در دستور کار قرار داد تا کمکی به ورزشکاران باشد و نتایج بهتری از این بازی‌ها به دست بیاید.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس