تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس جمهوری پیشین برزیل با اتهامات فساد جدیدی در ارتباطات با یک پروژه ساخت و ساز با مشارکت یکی از بستگان نزدیکش مواجه شده است. این تازه‌ترین تهدید علیه تلاش‌های او برای بازگشت به عرصه سیاسی برزیل محسوب می‌شود. آفتاب‌‌نیوز : پلیس فدرال برزیل اعلام کرد که “یک چهره سیاسی” به همراه هفت تن […]

[ad_1]

رئیس جمهوری پیشین برزیل با اتهامات فساد جدیدی در ارتباطات با یک پروژه ساخت و ساز با مشارکت یکی از بستگان نزدیکش مواجه شده است. این تازه‌ترین تهدید علیه تلاش‌های او برای بازگشت به عرصه سیاسی برزیل محسوب می‌شود.

آفتاب‌‌نیوز :

پلیس فدرال برزیل اعلام کرد که “یک چهره سیاسی” به همراه هفت تن از اعضای شرکت ساخت و ساز اودیبرکت و دو وابسته به شرکت طرح اتهامات فساد جدید علیه رئیس‌جمهور سابق برزیلاگزرجیا به فساد و پولشویی متهم شده است. شرکت اگزرجیا متعلق به برادرزاده داسیوا است.

لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا، رئیس‌جمهور اسبق برزیل یکی از رهبران چپ‌گرای این کشور آمریکای لاتین بود که محبوبیت بسیاری در میان مردم داشت.

پلیس فدرال برزیل اعلام کرد: تحقیقات ۱۰ ماهه نشان می‌دهد که ساخت و ساز شرکت عظیم اودیبرکت ۲۰ میلیون رئال معادل ۶ / ۹ میلیون دلار به شرکت اگزرجیا که متعلق به برادرزاده لولا است، به عنوان رشوه پرداخت کرده است. در عوض لولا متهم است که از نفوذ خود استفاده کرده تا شرکت اودیبرکت وامی را از بانک توسعه برزیل برای تامین مالی پروژه دریافت کند. او به سوء استفاده از قدرت و دریافت رشوه متهم است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اتهامات قرار است از سوی دادستان‌های برزیل بررسی شود و در صورت تایید به یک قاضی ارجاع داده می‌شود تا چراغ سبز برای محاکمه داسیلوا را بدهد.

[ad_2]

منبع:آفتاب

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس