تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۴
خاتمی:

اشتباه اصولگرایان عاقل این است که با تندرو‌ها یا پایداری ائتلاف کنند؛ اصولگرایی هم مرام خود را دارد و بهتر است به صورت محترمانه رقابت کنیم.

به گزارش “گذارخبر” ، محمدرضا خاتمی عصر امروز -طی سخنانی در همایش «معمای اسفند» در دانشکده روان‌شناسی دانشگاه تهران با تاکید براینکه دانشگاه باید مرکز جوشش فکر و اندیشه باشد، گفت: دانشجویان همواره محور همه تحولات در امور سیاسی و اجتماعی کشور ما بوده‌اند.

نائب رییس مجلس ششم در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا حمله به تجمعات قانونی نگران کننده نیست؟ گفت: خشونت‌های میدانی را نگران کننده نمی‌دانیم و آن را به فال نیک می‌گیریم چرا که طرف مقابل تصور می‌کند صحنه را باخته و به دنبال خشونت است.

خاتمی  به برخی از نظرسنجی‌ها اشاره کرد و  گفت: در حال حاضر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد مردم به کاندیداهای اصلاح طلبان در آینده رای می‌دهند و اقبال به این سمت بیشتر است. طرف مقابل نیز احساس می‌کند می‌تواند ما را عصبانی کند تا پاسخ دهیم اما باید ما آگاه باشیم و نقشه آنان را خنثی کنیم.

وی بر لزوم حفظ مرزهای هویتی  در بحث ائتلاف تاکید کرد و افزود: ما برای شخصیت‌هایی مثل ناطق نوری احترام قائلیم اما ناطق نوری وقتی ناطق است که محور اصولگرایان باشد؛ او نماینده‌ای از طرف ما نیست که وی را در لیست خود قرار دهیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: لاریجانی و ناطق باید خودشان محور باشند و اصولگرایان عاقل و معتدل باید با هم متحد شوند و جناح قوی تشکیل دهند و رقابت کنند که در این صورت جایی برای تندرو‌ها نمی‌ماند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: اشتباه اصولگرایان عاقل این است که با تندرو‌ها یا پایداری ائتلاف کنند؛ اصولگرایی هم مرام خود را دارد و بهتر است به صورت محترمانه رقابت کنیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس