تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیربهداشت در یادداشتی،‌ روز پزشک را تبریک گفت. به گزارش ایسنا، در پیام سیدحسن هاشمی در پیامی با عنوان “هر روز، روز پزشک است” به مناسبت روز پزشک در کنال تلگرامی خود آورده است:« روز پزشک تنها روز یک گروه، یک صنف و یک حرفه نیست؛ روز پزشک، روزی نمادین برای حفاظت از سلامت […]

[ad_1]

وزیربهداشت در یادداشتی،‌ روز پزشک را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، در پیام سیدحسن هاشمی در پیامی با عنوان “هر روز، روز پزشک است” به مناسبت روز پزشک در کنال تلگرامی خود آورده است:« روز پزشک تنها روز یک گروه، یک صنف و یک حرفه نیست؛ روز پزشک، روزی نمادین برای حفاظت از سلامت مردم است و ارج نهادن به خدمات آنها که برای حفظ این نعمت الهی تلاش می‌کنند. آنها که زندگی، دانش و تجربه‌های گران‌قدر خویش را برای داشتن مردم و جامعه‌ای سالم‌تر به کار گرفته و می‌گیرند.

اما باید پزشک بود تا فراز و نشیب و سختی‌های این راه طولانی و گاه صعب‌العبور را درک کرد. باید پزشک بود تا هر روز لحظات مواجهه با بیماران بدحال، دغدغه حیات و ممات و استرس انتخاب راهی صحیح برای اهدای زندگی به یک انسان را با تمام وجود لمس کرد؛ به همین دلیل هر روز، روز پزشک است.

در این مسیر، پزشک همچنین می‌آموزد که طبابت بدون اخلاق، پوسته‌ای بی‌محتواست و اخلاق در حرفه ما، انجام عالمانه و عاشقانه اقدام تشخیصی و درمانی است؛ اقدامی که رنگ مودت و مهربانی داشته و دردی را التیام بخشد. امید که قدردان و قدرشناس نعمت بزرگ طبابت باشیم و باور کنیم دعای دردمندان در حق‌مان مستجاب خواهد شد.»

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس