تاریخ انتشار: ۲۷ خرد ۱۳۹۵

– ۷۰۰ تن از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد شهرستان سنندج شامگاه چهارشنبه همزمان با دهمین شب از ماه مبارک رمضان، مهمان استاندار کردستان بودند.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا در این ضیافت الهی، بیش از ۷۰۰ مددجوی زیر پوشش دو نهاد حمایتی کمیته، در فضایی آرام و مملو از صمیمیت، مهمان عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان، معاونان وی و مدیران کل ستادی استانداری کردستان بودند.
استاندار کردستان در حاشیه این ضیافت افطاری در جمع خبرنگاران گفت: خدمت به نیازمندان و تلاش برای خشنودی و رضایت آنها، وظیفه دینی و انسانی همه ما مسلمانان است.
عبدالمحمد زاهدی افزود: برگزاری چنین برنامه هایی موجب خرسندی انسان و خوشنودی و رضایت پروردگار می شود.
او گفت: افطاری مدیران استانداری به مددجویان، با هدف ترویج سنت حسنه احسان و نیکوکاری و همچنین افطاری به نیازمندان صورت گرفته است.
استاندار کردستان با اشاره به اینکه هر ساله در ماه مبارک رمضان چندین ضیافت افطاری در استانداری کردستان برگزار می شود اظهار امیدواری کرد این سنت حسنه امسال نیز با حمایت و مشارکت مدیران ستادی و معاونان استاندار کردستان برگزار شود.
حضور استاندار کردستان و معاونین وی در میان مددجویان این دو نهاد حمایتی، فرصتی فراهم کرده بود تا مددجویان درد دل و نیازهای خود را با مسئولان استان مطرح کنند.
استاندار کردستان ضمن شنیدن مشکلات شماری از این افراد دستورات لازم را برای رفع مشکلات انان صادر کرد.
معاونین استاندار کردستان نیز هرکدام پذیرای شنیدن مشکلات شماری از مددجویان استان بودند و انان نیز دستورات لازم را برای رفع مشکلات این اقشار صادر کردند.
** سه برنامه شاخص بهزیستی کردستان در ماه مبارک رمضان
صباح قریشی مدیرکل بهزیستی کردستان در حاشیه این آیین در گفت و گو با ایرنا ضمن قدردانی از استاندار، معاون استاندار و همچنین مدیران کل ستادی استانداری برای تقبل هزینه این ضیافت افطاری گفت: بهزیستی استان در ماه مبارک امسال سه برنامه ویژه دارد.
او گفت: سرکشی و دیدار با خانواده مددجویان تحت پوشش بهزیستی از جمله این برنامه ها است که تا کنون با حضور استاندار کردستان از چندین خانواده نیازمند، سرکشی شده است.
به گفته وی برپایی ضیافت افطاری برای مددجویان این نهاد به ویژه در مراکز شبانه روزی از دیگر برنامه های بهزیستی است.
قریشی گفت: توزیع یک میلیارد ریال بن اقلام غذایی میان مدد جویان نهاد از دیگر برنامه های حمایتی بهزیستی از مددجویان در ماه ضیافت الهی است.
** قدردانی مدیرکل کمیته امداد از استاندار کردستان
قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان نیز در این آیین ضمن قدردانی از استاندار کردستان گفت: هزینه این افطاری که در حدود ۸۰ میلیون ریال بود توسط استاندار کردستان، معاونان استاندار و مدیران ستادی استانداری کردستان تامین شده است.
او اظهار امیدواری کرد این اقدام شایسته استاندار کردستان ، زمینه مشارکت و همکاری مدیران سایر ادارات در برپایی چنین ضیافت هایی را فراهم کند.
وی از اطعام ۵۰ هزار مددجو و نیازمند زیرپوشش این نهاد تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این تعداد مددجو براساس برنامه ریزی های به عمل آمده تا پایان ماه رمضان و بامشارکت خیرین در سطح استان اطعام می شوند.
موسی نژاد همچنین از امضای تفام نامه دستگاه خود با شورای اسلامی روستاها خبر داد و گفت: در قالب این تفاهم نامه، در هر روستا با مشارکت دهیاران، اعضای شورا و خیران، یک سفر افطاری برپا می شود.
وی در ادامه وی از برنامه ریزی این نهاد برای جذب ۵ هزار حامی برای ایتام زیرپوشش کمیته امداد و طرح محسنین در ماه مبارک رمضان امسال خبر داد.
موسی نژاد از اجرای اجرای طرح مفتاح الجنه به عنوان سومین برنامه این نهاد حمایتی خبر داد و گفت: بر اساس این برنامه ، خیرین قرار است با خانواده های محرومین دیدار کنند.
به گفته بر این اساس قرار است مشکلات چهار هزار مدد از طریق این طرح و با مشارکت دستگاه های اجرایی حل شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان همچنین از برپایی ضیافت افطاری نماینده ولی فقیه در کردستان همزمان با شب میلاد امام حسن(ع) خبر داد.
۱۹۰۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس