تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] ضیاءالدین جاوید – نقاش و معمار پیشکسوت – براثر ایست قلبی درگذشت. همسر این استاد دانشگاه اظهار کرد: همسرم که به‌دلیل بیماری در بیمارستان شهدای تهران بستری بود، ۲۲ مردادماه براثر ایست قلبی از دنیا رفت. براساس اعلام خانواده ضیاءالدین جاوید، پیکر او صبح روز یکشنبه، ۲۴ مردادماه از مقابل منزلش به سمت بهشت […]

[ad_1]

ضیاءالدین جاوید – نقاش و معمار پیشکسوت – براثر ایست قلبی درگذشت.

همسر این استاد دانشگاه اظهار کرد: همسرم که به‌دلیل بیماری در بیمارستان شهدای تهران بستری بود، ۲۲ مردادماه براثر ایست قلبی از دنیا رفت.

براساس اعلام خانواده ضیاءالدین جاوید، پیکر او صبح روز یکشنبه، ۲۴ مردادماه از مقابل منزلش به سمت بهشت زهرا (س) تشییع و به خاک سپرده می‌شود. مراسم ترحیم او نیز سه‌شنبه، ۲۶ مردادماه از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

ضیاءالدین جاوید متولد ۱۳۲۲ در همدان بود. در سال ١٣٣٩ در آزمون ورودی دانشکده معماری و هنرهای زیبای دانشگاه تهران شرکت کرد.

در سال‌های اول ورود به دانشگاه، سفرهای فراوان به بیشتر نقاط ایران داشت و با آشنایی که از دوران نوجوانی با شعر و ادبیات ایران زمین داشت، نقاشی را وسیله‌ای برای پیوند شعر و فرهنگ و معماری یافت. او سال‌ها در زمینه‌ تدریس به دانشجویان علاقه‌مندان به هنر معماری فعالیت کرد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس