تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر بهداشت گفت: در دیدارهایی که با وزیر صنایع لبنان در بیروت و ایران داشتیم، در خصوص ثبت داروهای ایران در لبنان و همچنین ثبت داروهای لبنانی در ایران توافق کردیم، البته بی‌توفیق نبودیم، اما آنگونه که انتظار داشتیم این کار پیش نرفته است. به گزارش ایسنا به نقل از وبدا، دکتر سید حسن […]

[ad_1]

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: در دیدارهایی که با وزیر صنایع لبنان در بیروت و ایران داشتیم، در خصوص ثبت داروهای ایران در لبنان و همچنین ثبت داروهای لبنانی در ایران توافق کردیم، البته بی‌توفیق نبودیم، اما آنگونه که انتظار داشتیم این کار پیش نرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه دیدار امروز (دوشنبه ۸ شهریور) با وزیر صنایع لبنان در ستاد وزارت بهداشت، اظهار داشت: به حضور سرمایه‌گذاران و تجار مشترک در صنایع دارویی و تجهیزات در دو کشور علاقه‌مند بودیم که در این زمینه نیز موفقیت چشمگیری نداشتیم.

وزیر بهداشت گفت: در زمینه‌های دارو، سرمایه‌گذاری مشترک و اقداماتی که باعث حمایت مالی از دریافت‌کنندگان خدمات شود، بنا شد کارگروهی را تشکیل دهیم و امیدواریم که در آینده شاهد ارتقای روابط تجاری دو کشور در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی باشیم.

دکتر هاشمی با اشاره به تبادل دانشجویان بین دو کشور از سال‌های گذشته تصریح کرد: فارغ‌التحصیلانی هستند که در ایران یا لبنان تحصیل کرده و باعث افتخار هستند و حتما همکاری‌های آموزشی و علمی ادامه پیدا خواهد کرد و دو کشور از تجربیات همدیگر نهایت استفاده را خواهند کرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ۵۰ درصد از ۳۶ دانشمند ایرانی که جزء یک‌درصد دانشمندان برتر جهان هستند، در حوزه داروسازی تحصیل کرده و تحقیق می‌کنند، به بیان موفقیت‌های ایران در این زمینه پرداخت و گفت: ۹۷ درصد از داروی مورد نیاز کشور، در داخل تولید می‌شود که توفیق بزرگی است و همکاری‌های مشترک می‌تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی و برطرف کردن نیازهای طرفین کمک کند.

وی با اشاره به تاریخچه روابط مشترک ایران و لبنان، اظهار داشت: رابطه ایران و لبنان راهبردی نیست، بلکه اعتقادی است و ما هیچگاه دو ملت را از همدیگر جدا نمی‌دانیم و علاقه‌مندیم که در تمام زمینه‌ها به ویژه سلامت همکاری‌ها گسترش یابد.

به گزارش ایسنا، «حسین حاج حسن» وزیر صنایع لبنان نیز در این دیدار گفت: در حوزه دارو می‌توان سرمایه‌گذاری‌های مشترکی در دو کشور انجام داد و هیاتی از وزارت صنایع، شرکت‌های بیمه، بانک مرکزی و پیمانکاران و تجار حضور دارند که خواهان توسعه روابط بین دو کشور هستند.

وی با بیان اینکه موضوعات مطرح شده در سفر وزیر بهداشت ایران به لبنان باید پیگیری شود، افزود: لبنان امکانات و ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری و بازاریابی مشترک در حوزه کشورهای آسیای میانه و شمال آفریقا دارد و شرکت‌های دارویی ایرانی می‌توانند در لبنان اقدام به راه‌اندازی کارخانجات مشترک کنند.

وزیر صنایع لبنان خاطرنشان کرد: ممکن است بخش خصوصی ایران پیشنهادهایی برای همکاری دارویی داشته باشند و بخش‌های مختلف کشور ما هم برای حضور در ایران در حوزه‌های بهداشتی و درمانی اهتمام ویژه‌ای دارند.

دکتر حسین حاج حسن بر ضرورت همکاری‌های علمی و پژوهشی دو کشور تاکید کرد و گفت: می‌توان از طریق احداث دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی، به توسعه علوم در دو کشور کمک کرد و باید از شما و وزارت بهداشت به دلیل لطفی که در حق لبنان و تربیت دانشجویان علوم پزشکی کشور ما کرده‌اید تشکر کنم، زیرا آنها نقش بسیار مهمی در درمان نیروهای مقاومت داشتند.

وی اضافه کرد: باید از مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت و هلال احمر ایران هم به خاطر کمک‌هایی که در حوزه پزشکی، درمانی و همچنین از تمام ملت ایران و دستگاه‌ها و نهادهای ایران تشکر کنم، زیرا در مقاطع مختلفی مانند مبارزه با رژیم‌صهیونیستی، بازسازی ویرانه‌های لبنان، دفاع از لبنان و اقدام‌های بشردوستانه به ما کمک‌های زیادی کردند.

حاج حسن تاکید کرد: ایران در حوزه‌های مختلف بهداشتی و درمانی، تولید داروهای مهم و استراتژیک، پیوند اعضا و اعمال جراحی موفقیت‌های چشمگیری داشته و مایلیم که از روش‌های گوناگون از تجربیات مفید ایران استفاده کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس