تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ظهر امروز (۲۸ شهریورماه) با هونگ یانگ، رئیس کمیسیون محیط زیست و کارگری پارلمان کره جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد. تابش در این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و کره جنوبی، از توسعه و گسترش روابط فیمابین در تمامی زمینه ها […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس ظهر امروز (۲۸ شهریورماه) با هونگ یانگ، رئیس کمیسیون محیط زیست و کارگری پارلمان کره جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

تابش در این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و کره جنوبی، از توسعه و گسترش روابط فیمابین در تمامی زمینه ها اعم از اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و کشاورزی و به ویژه محیط زیست استقبال کرد و گفت: تقویت روابط ایران و کره جنوبی به عنوان دو کشور مهم و تاثیرگذار قاره آسیا به نفع دو ملت و دو کشور خواهد بود.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی، کمیسیون های تخصصی و گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی آمادگی هرگونه همکاری برای کمک به توسعه مناسبات دوستانه دو کشور در تمام زمینه ها را دارند.

این نماینده مجلس دهم در ادامه با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در  روابط دو کشور به ویژه در عرصه اقتصادی گفت: جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی ظرفیت های فراوان بالقوه ای دارند که می توان از آنها به عنوان بسترهای توسعه همکاری های فیمابین بهره برد.

تابش افزود: گسترش رفت و آمدهای میان دو کشور عامل موثری در راستای ایجاد درک و تفاهم متقابل و شناخت ظرفیت های بالقوه و وجوه مشترک دو کشور است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با ابراز خرسندی از سفر اخیر رئیس جمهور کره جنوبی گفت: رفت و آمدهای سیاسی میان دو کشور نقطه عطفی در توسعه روابط فیمابین است و امیدواریم در سایه تلاش هایی از این دست، همکاری های دو کشور به خصوص در حوزه محیط زیست به ثمر نشیند.

هونگ یانگ، رئیس کمیسیون محیط زیست و کارگری پارلمان کره جنوبی نیز در این دیدار خواستار گسترش ارتباطات فیمابین به ویژه همکاری های اقتصادی دو کشور شد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران یکی از شرکای تجاری مهم ما است و ما از توسعه روابط با این کشور استقبال می کنیم، کره جنوبی علاقمند به گسترش روابط دو جانبه و ارتقاء سطح مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است و در همین زمینه تسریع در اجرای موافقتنامه های دو کشور صورت گیرد.

خانه ملت هم‌چنین گزارش داد که هونگ یانگ در پایان با ابراز خرسندی از دیدارهای هیأت های پارلمانی بر اهمیت رفت و آمدهای میان مجالس دون کشور تأکید کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس