تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از ساماندهی و توسعه ۱۵ اورژانس بیمارستانی در پایتخت تا فروردین ماه خبر داد و در عین حال توضیحاتی درباره مذاکره ایران با خارجی‌ها برای خرید بالگردهای تخصصی اورژانس ارائه کرد. دکتر پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه افق روشنی برای اورژانس ایجاد […]

[ad_1]

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور از ساماندهی و توسعه ۱۵ اورژانس بیمارستانی در پایتخت تا فروردین ماه خبر داد و در عین حال توضیحاتی درباره مذاکره ایران با خارجی‌ها برای خرید بالگردهای تخصصی اورژانس ارائه کرد.

دکتر پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه افق روشنی برای اورژانس ایجاد شده است، گفت: به نظر می‌رسد که فرصت مناسبی است تا ما اورژانس کشور را از نظر نحوه خدمت‌رسانی، ارتقاء موقعیت اجتماعی نیروها و … توسعه دهیم.

توسعه اورژانس‌های ۱۵ بیمارستان تهران تا فروردین

وی با اشاره به ضرب‌الاجل ساماندهی اورژانس‌های بیمارستانی پرازدحام در کشور و بویژه در پایتخت، افزود: در این راستا، ۱۵ اورژانس بیمارستانی در تهران را تا فروردین ماه سال آینده آماده و ساماندهی می‌کنیم.

رییس اورژانس کشور ادامه داد: بیمارستان‌هایی مانند حضرت رسول (ص)، طالقانی، شریعتی، امام خمینی (ره) و… در حال توسعه تخت‌های اورژانس‌شان هستند و در این مسیر حرکت می‌کنند؛ به طوریکه در حال حاضر اقدام بیمارستان حضرت رسول در زمینه توسعه اورژانس بالغ بر ۷۰ درصد پیشرفت داشته و ۳۰ درصد از کارش باقی مانده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور  افزود: در این راستا اورژانس‌های خوبی ساخته می‌شوند. به عنوان مثال فاز اول توسعه اورژانس در بیمارستان طالقانی هم تا سه ماه دیگر به پایان می‌رسد و فاز دوم آن نیز تا پایان سال حتما آماده می‌شود. در عین حال کار سایر بیمارستان‌ها را نیز پیش می‌بریم.

کولیوند با تاکید بر اینکه اورژانس کشور به طور جدی پیگیر اقدام جهت توسعه اورژانس‌های بیمارستانی است، گفت: چرا که موضوع فوریت‌های پزشکی هم در حوزه پیش بیمارستانی و هم در حوزه بیمارستانی جزو تکالیف حاکمیتی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

مذاکره با خارجی‌ها برای خرید بالگردهای تخصصی اورژانس

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره تامین بالگردهای تخصصی اورژانس، اظهار کرد: در زمینه خرید بالگردهای تخصصی که هم دید در شب داشته باشند و هم در مالکیت وزارت بهداشت باشند،‌ مذاکراتی با کشورهای مختلف به طور جدی در حال انجام است و به نظر می‌رسد که این موضوع به زودی به نتیجه برسد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با بیان اینکه کارهای کارشناسی این اقدام به طور دقیق انجام و مذاکرات آن با شرکت‌های مختلف نیز انجام شده است، گفت: تعداد بالگردهایی که می‌خریم و کشور مورد مذاکره را در زمان نهایی شدن مذاکرات اعلام می‌کنیم. البته تعداد بالگردها بستگی به میزان بودجه‌ای دارد که به این کار اختصاص یابد.

نیاز کشور به ۵۰ بالگرد اورژانس

کولیوند با بیان اینکه اکنون اورژانس کشور به  ۵۰ بالگرد نیاز دارد، گفت:  در عین حال لازم است که  ناوگان اورژانس هوایی را توسعه دهیم که در این زمینه به زودی هفت پایگاه هوایی به ناوگان هوایی اورژانس اضافه می کنیم که این اقدام می تواند کمک خوبی برای رساندن مصدومین به مراکز درمانی باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس