تاریخ انتشار: ۱۶ فرو ۱۳۹۵

وزیر تعاون دولت خاتمی گفت: شورایعالی سیاست‌گذاری کارگروه حقوقی دارد و پیگیری خود را از مجرای حقوقی انجام خواهد داد.

به گزارش “گذارنیوز” با اشاره به موضوع رد صلاحیت مینو خالقی تاکید کرد: تا جایی که به عنوان مجری انتخابات در استانداری‌ها کار می‌کردم و اطلاع دارم، از نظر قانونی بعد از برگزاری انتخابات شورای نگهبان وظیفه دارد صحت و سقم انتخابات را تایید یا رد کند و درباره صلاحیت منتخبان اجازه ارزیابی مجدد را ندارد و باید این اتفاق در بررسی اعتبارنامه نمایندگان بیفتد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: بعد از تشکیل مجلس جدید، نمایندگان بر اساس مدارکی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد به اعتبارنامه افرادی که تخلف داشته باشند، رسیدگی و اعتراض کنند و صلاحیت او را بررسی خواهند کرد اما اینطور که شورای نگهبان بعد از برگزاری انتخابات و تایید آن، از بین منتخبان فقط یک نفر را رد کند و صلاحیت او را زیر سوال ببرد، تا کنون سابقه نداشته است و این موضوع نیاز به پیگیری حقوقی دارد.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با تاکید بر اینکه این این مسئله سیاسی نیست و باید از نظر حقوقی پیگیری شود، گفت: شورای‌عالی سیاست‌گذاری کارگروه حقوقی دارد و پیگیری خود را از مجرای حقوقی انجام خواهد داد. از سوی دیگر رایزنی‌ها با شورای نگهبان انجام خواهد شد تا در ‌‌نهایت این مشکل حل شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس