تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: صنعت داروسازی مصداق عینی اقتصاد مقاومتی در کشور است. به گزارش ایسنا، دکتر عباس کبریایی‌زاده در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) اظهار امیدواری کرد: این نمایشگاه فرصتی برای توسعه صنعت دارویی کشور باشد. وی با بیان اینکه داروسازان در دوران دفاع […]

[ad_1]

رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: صنعت داروسازی مصداق عینی اقتصاد مقاومتی در کشور است.

به گزارش ایسنا، دکتر عباس کبریایی‌زاده در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) اظهار امیدواری کرد: این نمایشگاه فرصتی برای توسعه صنعت دارویی کشور باشد.

وی با بیان اینکه داروسازان در دوران دفاع مقدس با وجود تحریم‌ها در تامین داروها بسیار کوشیدند، افزود: داروسازان در آن شرایط جهاد کردند تا تهیه و توزیع دارو در کشور با مشکل مواجه نشود. صنعت داروسازی کشور پس از گذر از آن روزها، اکنون قریب به ٩٨ درصد نیاز دارویی کشور را تامین می‌کند.

رئیس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع دارویی ایران به برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) در مصلای امام خمینی (ره) تهران اشاره کرد و گفت: این تجربه دوم صنعت داروسازی کشور است و هدف این نمایشگاه صرفا برگزاری آن نبود، بلکه آن را یک رخداد دیدیم که بتواند توانمندی‌های این حوزه را نمایش دهد.

وی افزود: شرکت‌های دارویی داخلی و خارجی شرکت کننده در این نمایشگاه در تولید دارو مشارکت دارند و محصولاتی ارائه می‌کنند که منجر به توسعه داروسازی می‌شود. در دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما تولیدکنندگان دارو، مواد اولیه، صنایع جانبی و شرکت‌های نرم‌افزاری این حوزه حضور دارند.

رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی افزود: در دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) ۴۰۰ شرکت حضور دارند که ٣٠٠شرکت داخلی و بیش از ۹۰ شرکت خارجی هستند که در ارتباط با توسعه فناوری‌های نوین و انتقال آن به کشور در حوزه‌های طراحی، مهندسی و ماشین‌سازی هستند. در این نمایشگاه به نسبت سال گذشته تعداد شرکت کنندگان دو برابر شد و ۴۰ کشور خارجی نیز در این نمایشگاه شرکت کردند. امروز صنعت داروسازی در کشور این فرصت را دارد که توانایی‌های خود را به جامعه داخلی و جهانی نشان دهد.

رئیس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع دارویی ایران با بیان اینکه اجرای ورک شاپ‌ها و دوره آموزشی همزمان با روزهای برگزاری از ویژگی‌های دومین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) است، گفت: ۱۳کارگاه آموزشی در حوزه‌های ارتقای صنعت دارو، فناوری‌های نوین و نوآوری‌های جدید در این بخش برگزار می‌شود.

براساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی ادامه داد: همچنین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی برای پژوهشگران و دانشجویان کشور در کنار این نمایشگاه برگزار می‌شود که جا دارد از تلاش‌ها و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس