تاریخ انتشار: ۲۵ خرد ۱۳۹۴

بنا براعلام هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پس از فرجی دانا،خانه ملتی ها اینبار نامه درخواست استیضاح وزیر آموزش و پرورش را تقدیم هیات رییسه مجلس کرده اند.استیضاحی که امروز معاون اول روحانی آن را غیرمنصفانه خوانده است. به گزارش گذارنیوز اسیتضاح «فانی» درحالی که قرار بود  چهارشنبه این هفته برگزار شود اما سید محمدحسن […]

بنا براعلام هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پس از فرجی دانا،خانه ملتی ها اینبار نامه درخواست استیضاح وزیر آموزش و پرورش را تقدیم هیات رییسه مجلس کرده اند.استیضاحی که امروز معاون اول روحانی آن را غیرمنصفانه خوانده است.

فانی

به گزارش گذارنیوز اسیتضاح «فانی» درحالی که قرار بود  چهارشنبه این هفته برگزار شود اما سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس اعلام کرد که با توجه به آخرین اصلاحات آئین نامه داخلی مجلس، طرح استیضاح وزرا باید در ابتدا به کمیسیون تخصصی ذیربط ارجاع شود و در نهایت کمیسیون با نمایندگان متقاضی استیضاح و وزیر جلساتی برگزار می کند و در صورتی که حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان بر استیضاح وزیر اصرار داشته باشند موضوع به هیأت رئیسه اعلام خواهد شد.
نایب رئیس مجلس گفته بود که هیأت رئیسه مجلس در اولین جلسه علنی، استیضاح وزیر را از تریبون مجلس اعلام وصول می کند، لذا فعلاً اعلام وصول استیضاح وزیر آموزش و پرورش کان لم یکن است تا این مراحله آیین نامه ای طی شود.

فرهنگیان خواهان تغییر وزیر هستند
پس از اعلام این خبر وحید فیاضی،سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آریا ،گفت:اگرچه هیات رییسه مجلس با استیضاح وزیر آموزش و پرورش مخالف بود و مقاومت کرد اما انتقاد نمایندگان از ناکارآمدی و مدیریت فعلی آقای فانی است از این رو خواهان استیضاح ایشان شدند .
نماینده مردم محمود آباد تاکید کرد:نمایندگان مجلس با وزیر آموزش و پرورش جلسات زیادی برگزار کردند که بعد از این جلسات تنها بخشی از خواسته ها تامین شده است اما مباحث کلی و فنی نیز مطرح است.
وی گفت:نمایندگان براین باورند که جامعه فرهنگی خواهان تغییر وزیر آموزش و پرورش هستند .

جلسه بی نتیجه استیضاح کنندگان با «فانی»

لذا درحالی که طبق آیین نامه داخلی مجلس ، روز گذشته جلسه نمایندگان استیضاح کننده با فانی  در محل کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد اما گویا آقای وزیر نتوانست نظر و رای نمایندگان را جلب کند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دراین باره ،گفت:پس از جلسه وزیر آموزش‌وپرورش با نمایندگان خواستار استیضاح مقرر شد کمیسیون طی دو یا سه روز آینده نتیجه نهایی را به هئیت رئیسه مجلس ارائه کند.
عبدالوحید فیاضی اظهار داشت:در این جلسه وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی را درباره مشکلات آموزش و پرورش مطرح کرد و موافقان استیضاح وزیر نیز دلایل خود را بیان کردند و در نهایت مجدداً وزیر آموزش و پرورش نیز توضیحاتی ارائه کرد و مقرر شد تا کمیسیون طی دو یا ۳ روز آینده نتیجه نهایی را به هیئت رئیسه مجلس ارائه کند.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:در ظاهر اینگونه استنباط نمی‌شد که نمایندگان موافق استیضاح از توضیحات وزیر آموزش و پرورش قانع شده باشند و تا این لحظه هیچ نماینده‌ای امضای خود را پس نگرفته است و تعداد موافقان استیضاح وزیر آموزش و پرورش کاهش نیافته است.

به جای استیضاح، «فانی» را مورد تقدیر قرار دهند

به هرحال نمایندگان مجلس در حالی به دنبال استیضاح دومین وزیر روحانی هستند که امروز اسحاق جهانگیری به این اسیتضاح واکنش نشان داد و گفت :این انصاف نیست که وزیر آموزش و پرورش با این همه اقدامات مثبت در دو سال اخیر استیضاح شود.
معاون اول روحانی افزود: خوشبختانه در دو سال اخیر در آموزش و پرورش اقدامات بزرگ و ارزشمندی صورت گرفت.
وی گفت: گاهی در جلسات هیئت دولت وقتی آقای فانی اقداماتش در آموزش و پرورش را توضیح می داد باعث تحسین مسئولان دستگاه‌های مختلف می شد و در این دو سال از جمله تلاش شد که با وجود مشکلات گسترده، اعتبارات مالی به بهترین شکل به آموزش و پرورش برسد.
جهانگیری افزود:باید با توجه به اقدامات مثبت آقای فانی، به جای استیضاح، وی را مورد تقدیر قرار دهند.
به نظر می رسد اگرچه دولتی ها مخالف انجام این استیضاح هستند اما بنا براصرار نمایندگان خانه ملت می توان گفت صندلی «فانی »چندان استوار نیست و سرنوشت فرجی دانا در انتظار اوست.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس