تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] با اجرای طرح کارا (کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان) ویژه مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از سال گذشته (بر پایه فروش اقساطی کالا و خدمات طی اقساط ۱۲ ماهه ماهانه حداکثر یک درصد) تاکنون بالغ بر ۴۰۴ هزار کارت برای جامعه هدف صادر شده است. به گزارش ایسنا و به نقل از […]

[ad_1]

با اجرای طرح کارا (کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان) ویژه مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از سال گذشته (بر پایه فروش اقساطی کالا و خدمات طی اقساط ۱۲ ماهه ماهانه حداکثر یک درصد) تاکنون بالغ بر ۴۰۴ هزار کارت برای جامعه هدف صادر شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به موفقیت‌های به دست آمده دراین طرح طی سه ماه گذشته، به پیشنهاد وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی  و موافقت معاون اول رئیس جمهور اجرای طرح “کارا ” برای تمامی  کارکنان دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری پیش‌بینی و توصیه شده  است.


 در طرح یاد شده هیچ گونه منابع دولتی درگیر نخواهد شد و تأمین تمامی کالاها و خدمات صرفا توسط بخش خصوصی انجام می شود.


گفتنی است بر اساس مدل پیشنهادی، اداره کل مالی و ذیحسابی هر دستگاه بازپرداخت اقساط کالاهای خریداری شده را تا زمان تسویه حساب ضمانت کامل کرده  و بر اساس اعتبار سنجی صورت گرفته (۴ برابر میانگین دریافتی حقوق و مزایای متقاضی) به صورت اعتباری در کارت های مشمولان شارژ می شود.

 

همچنین نهایتاً پس از خرید از ماه بعد تا زمان تسویه حساب نهایی نسبت به بازپرداخت اقساط اقدام می شود. در حال حاضر دامنه فروش کالاها و خدمات به سرعت در حال گسترش بوده که این امر از یک سو خود موجب رونق فضای کسب و کار و توسعه بازار اشتغال شده و از سوی  دیگر به افزایش سطح رفاه جامعۀ هدف منجر خواهدشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس