تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

آتش‌سوزی عظیمی که پوشش گیاهی شمال شهر “مارسی” در جنوب فرانسه را در بر گرفته بود، سرانجام عصر روز گذشته (سه‌شنبه) تحت کنترل درآمد. به گزارش ایسنا، این کار پس از چندین ساعت تلاش آتش‌نشانان انجام گرفت و به این ترتیب از وقوع صدمات بیشتر زیست‌محیطی جلوگیری شد. اگرچه این حادثه هیچ تلفاتی به همراه […]آتش‌سوزی عظیمی که پوشش گیاهی شمال شهر “مارسی” در جنوب فرانسه را در بر گرفته بود، سرانجام عصر روز گذشته (سه‌شنبه) تحت کنترل درآمد.

به گزارش ایسنا، این کار پس از چندین ساعت تلاش آتش‌نشانان انجام گرفت و به این ترتیب از وقوع صدمات بیشتر زیست‌محیطی جلوگیری شد.

اگرچه این حادثه هیچ تلفاتی به همراه نداشته اما ۳۹۰ هکتار از پوشش گیاهی در محدوده پارک ملی “کالانک” به دلیل وزش باد در آتش سوخت.

“دیدیه رئولت” رئیس پارک ملی کالانک می گوید: این یک فاجعه است. در اینجا گونه‌های مختلفی از پوشش گیاهی طی ده‌ها سال شکل گرفته بودند. در اینجا گیاهان کوچک و گل‌هایی پرورش داده شده و سپس به کمک طبیعت گسترش یافته بودند. ما در پارک گیاهان مدیترانه‌ای نیز داشتیم، گیاهانی که برای پرورش آنها باید از زیر صفر یا دست‌کم از صفر شروع کنیم.

به گزارش یورونیوز، تحقیقات درباره علت وقوع این حادثه آغاز شده است. شاهدان می‌گویند که تنها دقایقی قبل از وقوع آتش‌سوزی تعدادی نوجوان را دیده‌اند که با موتور از این منطقه دور می‌شدند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس