تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] همان‌طور که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد تایید قرار داده است، ایران کماکان به تعهدات خود عمل می‌کند، در حالی که دیگر بر کسی پوشیده و محرمانه نیست که غرب به معنای واقعی به تعهداتش عمل نکرده است رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت که با وجود گذشت هشت ماه از لغو تحریم‌ها، غرب […]

[ad_1]

همان‌طور که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد تایید قرار داده است، ایران کماکان به تعهدات خود عمل می‌کند، در حالی که دیگر بر کسی پوشیده و محرمانه نیست که غرب به معنای واقعی به تعهداتش عمل نکرده است

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت که با وجود گذشت هشت ماه از لغو تحریم‌ها، غرب به تعهدات خود در توافق هسته‌ای عمل نکرده است.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون رئیس‌جمهور ایران در گفت‌وگو با روزنامه گاردین با بیان این‌که غرب به تعهدات خود در توافق هسته‌ای عمل نکرده است، گفت که اگر قرار باشد این توافق برقرار بماند، دو طرف باید به تعهدات‌شان پایبند باشند.

وی افزود: همان‌طور که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد تایید قرار داده است، ایران کماکان به تعهدات خود عمل می‌کند، در حالی که دیگر بر کسی پوشیده و محرمانه نیست که غرب به معنای واقعی به تعهداتش عمل نکرده است؛ این‌که تحریم‌ها رفع شود و تعاملات بانکی به حالت عادی بازگردد، تجارت به سرعت رشد کند و روابط اقتصادی افزایش یابد. این‌ها در حدی که انتظارش را داشتیم محقق نشده‌اند.

صالحی که برای یک سخنرانی در نشست انجمن جهانی هسته‌ای به لندن سفر کرده و در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ نیز نقشی کلیدی داشت، در این سفر با فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه پیشین انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرد. هاموند در دوران فعالیتش به عنوان وزیر امور خارجه در مذاکرات هسته‌ای حضور داشت.

صالحی در ادامه با بیان این‌که روابط خوبی با هاموند دارد، افزود: هاموند در این دیدار رویکرد مثبتی داشت و گفت که این مسئله در دستور کار آنها است. آنها مسئله را به طور جدی پیگیری کرده‌اند و در تلاش هستند تا به نحوی موانعی را که در مسیر همکاری‌های بانکی با ایران وجود دارد، رفع کنند.

این مقام ایرانی هم‌چنین گفت: توافق هسته‌ای می‌تواند یک چارچوب سیاسی دیپلماتیک برای حل بحران‌های بزرگ بین‌المللی باشد، بنابراین دو طرف موظف‌اند تمام تلاش خود را به کار گیرند تا این توافق پا برجا نگه داشته شود و نگذارند از هم بپاشد.

وی تاکید که توافق هسته‌ای به نفع ایران و طرف غربی است و در صورت نابود شدن، تاسف برانگیز خواهد بود.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس