تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] علی‌اکبر صالحی و سرگئی کرینکو عصرروز دوشنبه در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کردند. به گزارش ایسکانیوز، شصتمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور نمایندگان و مقامات عالی‌رتبه انرژی هسته‌ای از ۱۶۸ کشور عضو در مقر آژانس در وین آغاز شد. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سخنرانی خود […]

[ad_1]

علی‌اکبر صالحی و سرگئی کرینکو عصرروز دوشنبه در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کردند.

به گزارش ایسکانیوز، شصتمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور نمایندگان و مقامات عالی‌رتبه انرژی هسته‌ای از ۱۶۸ کشور عضو در مقر آژانس در وین آغاز شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سخنرانی خود در نشست سالانه که روز دوشنبه انجام شد “به ‌کارگیری ویروس رایانه‌ای استاکس نت علیه تاسیسات هسته‌ای را مصداقی از تروریسم دانست.”

صالحی تاکید کرد: در نتیجه مقاومت ملت ایران پرونده ساختگی موضوعات گذشته ایران برای همیشه بسته شد و راه را برای به نتیجه رساندن دو سال مذاکرات فشرده بین ایران و کشورهای ۱+۵ و توافقی تاریخی فراهم آورد.

وی با اشاره به فتوای تاریخی رهبر معظم انقلاب در خصوص حرام بودن تولید، انباشت و به کار گیری سلاح‌های کشتار جمعی، افزود: ایران با اجرای تعهدات خود از جمله پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی و همکاری نزدیک با آژانس انتظار دارد که طرف مقابل نیز تعهدات خود را به طور کامل اجرا کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی هم‌چنین با اشاره به تولید برق توسط نیروگاه اتمی بوشهر و نقش آن در صرفه‌جویی در مصرف نفت به میزان بیست و پنج میلیون بشکه و کاهش آلاینده‌ها معادل شانزده میلیون تن، اهمیت آن در توسعه کشور را مورد تاکید قرار داد و به آغاز احداث دو نیروگاه جدید در بوشهر با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری ایران اشاره کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صالحی در ادامه با یادآوری خطرات دسترسی تروریست‌ها به بمب کثیف، به کارگیری ویروس رایانه‌ای استاکس نت علیه تاسیسات هسته‌ای و تاسیسات شهری را مصداقی از تروریسم دانست.

صالحی به ضرورت خلع سلاح بر اساس ماده شش معاهده عدم تکثیر نیز تاکید کرد و با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف هسته‌ای گفت: جمهوری اسلامی ایران برای همکاری و تبادل تجربیات با کشورهای پیشرفته هسته‌ای و کشورهای در حال توسعه آمادگی دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه سخنرانی خود با تاکید بر ضرورت نظارت آژانس بر فعالیت‌های غیر مشروع هسته‌ای رژیم صهیونیستی، خواستار قرار دادن این موضوع در دستور کار شورای حکام آژانس شد و سخنان خود را با عبارت و شعار معروف انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس به پایان رساند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس