تاریخ انتشار: ۲۵ اسف ۱۳۹۳

اگر توافق به شورای امنیت برود به نفع ایران است و همه کشورها از جمله آمریکا موظف به رعایت قطعنامه شور ای امنیت هستند. به گزارش گذارنیوز دکتر صادق زیباکلام،تحلیلگرسیاسی، در ارزیابی خود از نامه سناتورهای آمریکایی به ایران گفت:نامه ۴۷ سناتور آمریکایی تهدید آمیز است وبستگی به این دارد که آیا اساسا طرفین مذاکره […]

اگر توافق به شورای امنیت برود به نفع ایران است و همه کشورها از جمله آمریکا موظف به رعایت قطعنامه شور ای امنیت هستند.

زیباکلام

به گزارش گذارنیوز دکتر صادق زیباکلام،تحلیلگرسیاسی، در ارزیابی خود از نامه سناتورهای آمریکایی به ایران گفت:نامه ۴۷ سناتور آمریکایی تهدید آمیز است وبستگی به این دارد که آیا اساسا طرفین مذاکره به توافق دست پیدا می کنند. تهدید سناتورها نشان می دهد که توافق در حال شکل گیری است. این تهدید جدی است اما با توجه به فشار افکار عمومی که به نفع ایران تغییر پیدا می کند این تهدید خیلی به جایی نخواهد رسید چون وقتی ایران نشان می دهد که در چارجوب توافق عمل می کند سناتورها برای اقناع افکار عمومی مشکل خواهند داشت. اگر ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای که صورت گرفته عمل نمی کرد شرایط به گونه ای دیگر بود اما اکنون که ایران به تعهدات خود عمل می کند سخت می شود این تهدیدها را عملی کرد.
وی افزود: موافقان توافق مخالف تصویب توافق در کنگره هستند زیرا آن را جز اختیارات رئیس جمهور می دانند. از سوی دیگر ممکن است که کار به دادگاه عالی بکشد. پیشنهاد تصویب توافق هسته ای در کنگره کاملا سنجیده است قطعنامه های شورای امنیت برای تمام دولتها الزام آور است. اگر توافق به شورای امنیت برود به نفع ایران است و همه کشورها از جمله آمریکا موظف به رعایت قطعنامه شور ای امنیت هستند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس