تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است برای هر کدام از موافقت‌نامه‌هایی که دولت لایحه آن را به مجلس ارائه می‌کند، باید رأی‌گیری جداگانه‌ انجام شود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، محمود صادقی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۹ شهریور) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به اصل ۱۷۳ […]

[ad_1]

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است برای هر کدام از موافقت‌نامه‌هایی که دولت لایحه آن را به مجلس ارائه می‌کند، باید رأی‌گیری جداگانه‌ انجام شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، محمود صادقی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۹ شهریور) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به اصل ۱۷۳ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: کلیه موافقت‌نامه‌ها باید به تصویب مجلس برسد. همچنین از ماده ۱۷۳ به بعد آیین‌نامه داخلی مجلس تاکید شده که برای هر کدام از موافقت‌نامه‌ها باید رأی‌گیری جداگانه‌ای انجام شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: درخصوص رأی مجلس به دو موافقت‌نامه بین‌االمللی «نیس» درخصوص طبقه‌بندی علائم تجاری و «لوکارنو» درباره طبقه‌بندی طرح‌های صنعتی، این اعتراض وارد است که چرا در یک رأی‌گیری به دو معاهده رأی مثبت داده شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: اینکه دولت در یک لایحه این دو موافقت‌نامه را به مجلس ارائه داده دلیل نمی‌شود که در یک رأی‌گیری مورد تصویب قرار گیرند.

در ادامه مسعود پزشکیان در پاسخ به این تذکر گفت: اگر این اشکال وارد باشد، مورد ایراد شورای نگهبان قرار می‌گیرد./

۲۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس