تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در راستای کیفی سازی بنزین واحد بنزین‌سازی اصفهان به مدار آمده که قادر خواهیم بنزین یورو ۴ را علاوه بر اصفهان به شهرهای اطراف نیز ارسال کنیم. به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس کاظمی در نشست خبری با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته ما […]

[ad_1]

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در راستای کیفی سازی بنزین واحد بنزین‌سازی اصفهان به مدار آمده که قادر خواهیم بنزین یورو ۴ را علاوه بر اصفهان به شهرهای اطراف نیز ارسال کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس کاظمی در نشست خبری با اشاره به اینکه طی سه سال گذشته ما سعی کرده‌ایم امنیت عرضه انرژی در بخش فرآورده‌های مایع را به خوبی انجام دهیم ، اظهار داشت: در فصل زمستان سه سال گذشته ما حتی یک لحظه هم قطع سوخت به نیروگاه‌ها و صنایع و کشاورزی نداشتیم.


وی افزود: غیر از عرضه آنچه برای ما اهمیت دارد بحث کیفیت فرآورد‌ه‌هاست که در سه سال گذشته سعی کرده‌ایم به لحاظ کیفی سازی عملکرد خوبی داشته باشیم به نحوی که توانسته‌ایم در ۸ کلانشهر بنزین و نفت گاز یورو ۴ توزیع کنیم و بنا داریم که ظرفیت توزیع بنزین یورو ۴ را که در حال حاضر ۲۶ میلیون لیتر است به ۳۰ میلیون لیتر برسانیم.


کاظمی همچنین گفت: ما امسال برای اولین بار در طول تاریخ صد ساله نفت توانسته‌ایم ۴۰۰ هزار بشکه فرآورده صادر کنیم که این اقدام طی این سال‌ها بی‌سابقه بوده است.


وی افزود: البته ما امکان صادرات ۵۰۰ هزار بشکه فرآورده را داریم اما با توجه به اینکه ۴ بندر کشور در اشغال نفتکش‌هاست فعلا این امکان برای ما میسر نیست اما اگر در بندر ماهشهر ۶ اسکله را‌ه‌اندازی شود امکان افزایش صادرات به ۵۰۰ هزار بشکه برای ما میسر خواهد شد. امیداوریم که تا اوایل زمستان به این رقم برسیم.


وی از دیگر اقدامات در بخش پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی را توسعه خطوط لوله و استفاده حداکثری از خط راه‌آهن دانست و افزود: در حال حاضر مطالعات در جهت احداث خط لوله معکوس از آبادان به تهران و بندرعباس به تهران و همچنین تهران به اهواز به اتمام رسیده تا بتوانیم جهت ارسال فرآورده به جای تانکر از راه آهن و خط لوله استفاده کنیم تا به این ترتیب از آلودگی محیط زیست و همچنین تصادفات کاسته می‌شود.


وی همچنین گفت: در راستای کیفی سازی بنزین نیز واحد بنزین سازی اصفهان به مدار آمده که قادر خواهیم بنزین یورو ۴ را علاوه بر اصفهان به شهرهای اطراف نیز ارسال کنیم.


معاون وزیر نفت در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصادی ایلنا مبنی بر بدهی ایرلاین‌ها که به خاطر کارتی شدن سوخت برای آنها ایجاد شده، گفت: در حال حاضر ایرلاین‌ها ۹۲۰ میلیارد تومان بابت دریافت سوخت به ما بدهکارند که عمده آنها نیز یعنی ۸۰ درصد این رقم که معادل ۷۵۰ میلیارد تومان می‌شود مربوط به سه ایرلاین ایران ایر ، آسمان و ماهان است.


وی ادامه داد: امسال تدابیری اندیشیدیم که بدهی ایرلاین‌ها بیش از سال ۹۴ نشود.


کاظمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخشی از بدهی این ایرلاین‌ها مربوط به زمانی است که بنزین لیتری ۱۰۰ تومان عرضه می‌شد. بنا بر این انتقادات آنها کم‌ لطفی است زیرا وقتی سوخت دریافت می‌کنند و بلیت هواپیما می‌فروشند پول ما را هم باید پرداخت کنند. چون ما خودمان هم به سازمان امور مالیاتی و سازمان هدفمندی یارانهها بدهکاریم.


وی اظهار داشت: اکنون ما سوخت را به ایرلاین‌های خارجی با نرخ ۱۲۰۰ تومان می‌فروشیم و پول آن را نیز نقدا پرداخت می‌کنیم. در مورد ایرلاین‌های داخلی حتی حاضریم اعتباری نیز در اختیارشان قرار دهیم اما به شرط اینکه پول سوخت را به موقع پرداخت کنند.


این خبر تکمیل می‌شود…

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس