تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی با رشد ۱۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار در نیمه نخست امسال رسید. به گزارش گذارنیوز به نقل از شاتا از ایمیدرو؛ ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در نیمه نخست  سال گذشته ، ۲ میلیارد و […]

[ad_1]

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی با رشد ۱۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار در نیمه نخست امسال رسید.

به گزارش گذارنیوز به نقل از شاتا از ایمیدرو؛ ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در نیمه نخست  سال گذشته ، ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود.


در ادامه این گزارش آمده است : ۲۵میلیون و ۵۰۰ هزارتن  مواد معدنی و صنایع معدنی در این مدت صادر شد در شرایطی که در ۶ ماه ابتدای سال ۹۴ تناژ صادرات به ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید.


همچنین در این مدت  ۸۰ میلیون دلار مس ؛ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار فولاد ؛ ۳۲۷ میلیون دلارسنگ آهن ، ۱۵۱ میلیون دلارانواع سنگ ؛  ۱۰۳ میلیون دلارزنجیره سرب  وسایرمواد معدنی سهمی زیر ۱۰۰ میلیون دلار در صادارت این گروه داشتند.


بخش واردات معدن و صنایع معدنی روند نزولی را در شش ماه نخست امسال شاهد بود به طوری که در مجموع  یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار واردات به کشور صورت گرفت.


برپایه این گزارش ؛ در دوره مورد بررسی سرب وارد شده به کشور به ارزش ۱۲ میلیون دلار؛ مولیبدن به ۲۶۰هزار دلار و زنجیره کروم به ۴٫۷ میلیون دلار بوده است.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس